Zoeken

Valse PCR-testen winstgevende handel in Marrakech

21 augustus 2021 - 21:00 - Marokko

Geschreven door Nawel Serdouni

Marrakech wordt geteisterd door de circulatie van een groot aantal valse negatieve PCR-testcertificaten. Deze handel levert grote winsten op aan malafide laboratoria.

Het verplicht tonen van een negatieve PCR-test alvorens op het vliegtuig te mogen stappen heeft in de rode stad geleid tot een grootschalige verspreiding van valse negatieve certificaten. De valse documenten worden verkocht aan een prijs van 200 dirham terwijl een echte PCR-test ondergaan 600 dirham kost.

Lees ook: Marokkanen gestraft voor valse coronatest op Schiphol

Een aantal laboratoria publiceert zelfs advertenties online waarin reizigers te kennen wordt gegeven dat ze de vervalste documenten in de havens en luchthavens kunnen verkrijgen.

In Groot-Brittannië en Frankrijk waren eind vorig jaar en begin dit jaar al meerdere criminele netwerken opgerold die valse PCR-certificaten verkochten. De Europese politie Europol had reizigers toen gewaarschuwd voor de verkoop van valse certificaten in luchthavens voor bedragen gaande tot 300 euro.

Lees meer

Nador: 37 reizigers vervolgd voor gebruik valse coronatest

In Nador heeft de politie vrijdag 37 reizigers gearresteerd voor het gebruik van valse PCR-testen. Een onderzoek werd ingesteld onder toezicht van het parket.

Laboratoriummedewerkster in Meknes opgepakt voor vervalsen covid-testen

Een vrouw die in een medisch analyselaboratorium in Meknes werkte, is door de politie gearresteerd voor haar vermeende betrokkenheid bij het vervalsen van covid-19-testen.

Oujda: 875.000 dirham onderschept van handel in valse PCR-tests

In Oujda heeft de politie zes verdachten, waaronder twee artsen, gearresteerd voor het handelen in valse PCR-tests en medische attesten.

Marokko: 220 arrestaties in strijd tegen valse coronatesten en -paspoorten

In Marokko zijn 220 personen die direct of indirect betrokken waren bij de vervalsing van gezondheidspaspoorten, vaccinatiebewijzen en PCR-testen, de afgelopen dagen...

Nador: opnieuw reizigers betrapt met valse PCR-testen

Vijf passagiers tussen 15 en 63 jaar oud, zijn afgelopen zondag door de politie in de haven van Nador gearresteerd met valse PCR-testeen.

Bladna.nl

Bladna.nl - 2026 - Contact - Over Bladna.nl - Privacybeleid - Ons team