Zoeken

Canadese verantwoordelijke in opspraak na vakantie in Marokko

15 juni 2020 - 17:00 - Wereld

Geschreven door Nawel Serdouni

Terwijl de eerste coronavirus besmettingen werden geregistreerd in Canada besloot de nationale directeur voor Gezondheid van Quebec, Dokter Horacio Arruda, naar Marokko te reizen voor een vakantie van twaalf dagen.

Arruda kwam op woensdag 26 februari in Marokko aan en keerde op zondag 8 maart terug naar Montréal. Tijdens zijn verblijf in Marokko nam hij deel aan het congres "Officine Expo 2020" waar hij zelfs een conferentie animeerde over de legalisering van cannabis.

Op 27 februari werd een eerste coronavirus besmetting officieel bevestigd in Quebec. Intussen overleden al 5000 mensen aan de gevolgen van het virus in de Canadese provincie. Dat is 60 procent van alle overlijdens sinds het begin van de pandemie in Canada.

Horacio Arruba is door zijn reis in Marokko in opspraak gekomen. De oppositie bracht de zaak naar buiten en stelt dat de afwezigheid van de hoge verantwoordelijke "gevaarlijk was voor Quebec". Door de afwezigheid van Arruba zouden namelijk "te laat maatregelen zijn getroffen", wat een "directe impact heeft gehad op de vooruitgang van het virus".

Lees meer

Coronavirus Marokko: recorddaling besmettingen

Van zondag op maandag werden in Marokko slechts 27 nieuwe besmettingen met het coronavirus vastgesteld. Dat bericht het ministerie van Gezondheid.

Coronavirus Marokko: 26 nieuwe besmettingen

Van maandag op dinsdag werden in Marokko 26 nieuwe besmettingen met het coronavirus vastgesteld, waarvan een merendeel in de regio van Casablanca.

Coronavirus Marokko: 66 nieuwe besmettingen, 56 genezingen en 1 dode

Het Marokkaanse ministerie van Gezondheid bericht in het dagelijks covid-19 bulletin dat van woensdag op donderdag 66 nieuwe besmettingen met het coronavirus werden vastgesteld.

Moskeeën gaan terug open in de Verenigde Staten

Donald Trump heeft de heropening aangekondigd van gebedsplaatsen. De Amerikaanse president heeft alle gouverneurs opgeroepen om moskeeën, kerken en synagogen onmiddellijk te...

Marokko: 92 nieuwe coronapatiënten

Van maandag op dinsdag werden in Marokko 92 mensen positief getest op het coronavirus. Dat bericht het ministerie van Gezondheid.

Bladna.nl

Bladna.nl - 2026 - Contact - Over Bladna.nl - Privacybeleid - Ons team