15 juni 2020 - 17:00 - Wereld
Terwijl de eerste coronavirus besmettingen werden geregistreerd in Canada besloot de nationale directeur voor Gezondheid van Quebec, Dokter Horacio Arruda, naar Marokko te reizen voor een vakantie van twaalf dagen.
Arruda kwam op woensdag 26 februari in Marokko aan en keerde op zondag 8 maart terug naar Montréal. Tijdens zijn verblijf in Marokko nam hij deel aan het congres "Officine Expo 2020" waar hij zelfs een conferentie animeerde over de legalisering van cannabis.
Op 27 februari werd een eerste coronavirus besmetting officieel bevestigd in Quebec. Intussen overleden al 5000 mensen aan de gevolgen van het virus in de Canadese provincie. Dat is 60 procent van alle overlijdens sinds het begin van de pandemie in Canada.
Horacio Arruba is door zijn reis in Marokko in opspraak gekomen. De oppositie bracht de zaak naar buiten en stelt dat de afwezigheid van de hoge verantwoordelijke "gevaarlijk was voor Quebec". Door de afwezigheid van Arruba zouden namelijk "te laat maatregelen zijn getroffen", wat een "directe impact heeft gehad op de vooruitgang van het virus".
Marokko-Israël: kinderziekenhuizen gaan samenwerken
Coronavaccin: Marokko wijzigt strategie voor 85-plussers
In Tanger gearresteerde homo’s riskeren drie jaar celstraf
Marokko: gendarme vervolgd voor "onzedelijke video"
Schietpartij Marrakesh: proces in hoger beroep uitgesteld
Strenge celstraf voor Europese Marokkaan die grensovergang Sebta forceerde
Rifoorlog: Melilla verwijdert standbeeld van Franco
Eindhovense Siham moest plots stervende coronapatiënten begeleiden
Farah El Bastani rijzende ster in Belgische modewereld
Voor het eerst een flyer voor de Nederlandse verkiezingen in het Amazigh
Marokkaans-Nederlandse Aziz zet zich in voor een groene Rif-regio
‘Moroccan Matchmaker’, nieuw koppelbureau voor moslims in Nederland
Tarek en buurtjongens helpen meest behoeftigen in Molenbeek
Politica Kauthar Bouchallikht geeft een eigen draai aan tamarakt