14 juni 2020 - 19:00 - Wereld
Algerije heeft kwaad gereageerd op recente investeringen van Turkse bedrijven in Laayoune, in de Marokkaanse Sahara.
Algerijnse generaals hebben ook hun onvrede geuit over de betrekkingen van hun president Abdelmajid Tebboune en de Turkse president Recep Tayyip Erdoğan.
Maghreb Intelligence bericht dat Turkije meerdere bedrijven in de Marokkaanse Sahara heeft gevestigd om de vrijhandelsovereenkomst met Marokko te redden. De Algerijnse generaals zouden door verantwoordelijken van het Polisario op de hoogte zijn gebracht van deze investeringen.
Het Algerijns leger beschuldigt Turkije van samenzwering met Marokko en eist en ferme reactie van Tebboune. Legerverantwoordelijken willen dat Turkije, als officiële bondgenoot van Algiers, de regionale belangen van Algerije in de Maghreb respecteert.
Abdelmajid Tebboune weigert echter in te grijpen en geeft er de voorkeur aan de betrekkingen met Erdoğan te behouden. Het staatshoofd rekent namelijk op Turkije om te helpen de vrede in Libië terug te brengen en met "de vijand van Algerije, Khalifa Haftar" af te rekenen.
Tanger geschokt: vader valt lerares aan op school
Marokkaanse familie El Ballouti terroriseert België
Ongerustheid in Tanger door grote actie bij Bank Al-Maghrib
Turbo voor de rechter voor moord op echtgenoot Rym Fikri
H&M goes Marrakech in nieuwe collectie
Megaproject gaspijpleiding Marokko-Nigeria start in Dakhla
Chaos met pelgrimsvluchten in Saoedi-Arabië: Marokko komt met oplossing
Gasleiding Nigeria-Marokko: VS wil meedoen!
Ryanair in Marokko: droom wordt nachtmerrie
Klaas opgelicht door grote liefde, 85.000 euro verdwenen in Marokko
Marokko redt Spanje van totale black-out na massale stroomuitval
Spaans dorp daagt Chefchaouen uit
Marokkanen betrapt met tienduizenden euro’s in auto bij grens
Georgina Rodriguez draagt hijab voor moskeebezoek (video)