Zoeken

Travestiet Marrakech wil asiel aanvragen in Europa

10 januari 2019 - 16:00 - Marokko

Geschreven door Nawel Serdouni

De man die op 1 januari verkleed als een vrouw door de politie in Marrakech was gearresteerd, wil Marokko verlaten. Chafiq Lafrid vreest voor zijn leven na de onthulling van zijn identiteit op internet.

De 33-jarige travestiet heeft aan persagentschap EFE laten weten dat hij asiel wilde aanvragen in een Europees land om eindelijk zichzelf te mogen zijn.

Chafiq Lafrid werd op nieuwjaarsnacht gearresteerd na een verkeersongeval in Marrakech. "Ik stopte met mijn auto maar wilde het raam niet opendoen omdat ik als vrouw gekleed was en ik was bang omdat er veel mensen waren op de plek van het ongeval. De politie sloeg een ruit kapot en duwde me uit mijn auto", verklaarde de dertiger.

In plaats van hem te beschermen voor de menigte namen de agenten foto’s van hem en van zijn identiteitsdocumenten. De beelden werden vervolgens op sociale media gedeeld.

Chafiq Lafrid is afkomstig uit Kenitra maar woont al meerdere jaren in Marrakech waar hij in een kliniek werkt. "Dit incident heeft me erg geraakt. Ik heb besloten om naar een Europees land te vertrekken waar mijn seksuele geaardheid wordt gerespecteerd. Ik ben zo en kan niet veranderen.", verklaarde de man die jarenlang in het leger diende. "Zelfs een dier mag niet zo worden behandeld. Mijn familie was niet op de hoogte van mijn seksuele geaardheid en is nu erg geschokt."

Lees meer

Marrakech: autoriteiten ontkennen verdwijning tientallen paspoorten

De wilaya van Marrakech-Safi heeft een informatie over een groot aantal paspoorten die zouden zijn verdwenen ontkend.

Spanje geeft voornamelijk asiel aan Marokkaanse transseksuelen en Hirak-activisten

Spanje keurde vorig jaar de asielaanvragen goed van 55 Marokkanen. Het merendeel van de aanvragers zijn activisten van de Hirak beweging en transseksuelen.

Marokko: man verkleed als vrouw opgepakt na veroorzaken ongeval

In de nacht van maandag op dinsdag heeft de politie in Marrakech een man opgepakt die zich als vrouw had verkleed en een ongeval had veroorzaakt.

Marokko: 5 jaar celstraf voor militair na poging tot ontvoering

Een Marokkaanse militair is door de rechtbank van Fez tot 5 jaar gevangenisstraf veroordeeld voor seksuele intimidatie en poging tot ontvoering.

Marokko: homoseksueel gewurgd in Tamansourt

De politie heeft de vermeende moordenaar van een jongeman in Tamansourt, in de regio van Marrakech gearresteerd.

Bladna.nl

Bladna.nl - 2026 - Contact - Over Bladna.nl - Privacybeleid - Ons team