19 december 2024 - 21:20 - Marokko
In Ouarzazate is een ziekenhuismedewerker in opspraak geraakt omdat hij weigerde twee Franse toeristen te behandelen. De man, een radiologisch laborant, beriep zich op zijn religieuze overtuigingen.
De twee vrouwen waren betrokken bij een ongeluk en wilden een röntgenfoto laten maken in het openbare ziekenhuis van Ouarzazate. De laborant weigerde echter de vrouwen aan te raken of met hen te werken, omdat dit in strijd zou zijn met zijn geloof, meldt Assabah. De vrouwen kregen alleen een consult bij een arts, die zei dat hun klachten na een paar dagen wel zouden verdwijnen.
Lees ook: Mysterieuze sterfgevallen in ziekenhuis Rabat
Terug in Frankrijk lieten de vrouwen zich opnieuw onderzoeken. Daar bleek dat ze op meerdere plekken botbreuken hadden opgelopen. Ze hebben nu een advocaat in de arm genomen om stappen te ondernemen, zowel vanwege het ongeluk als vanwege de gebrekkige zorg in Ouarzazate. Ook de autoriteiten zijn op de hoogte gebracht van de zaak.
Lees ook: Fransman overlijdt in ziekenhuis Tetouan na ongeval, personeel steelt Rolex
"Uit een rapport over het incident blijkt dat de twee toeristen betrokken waren bij een verkeersongeval dat werd veroorzaakt door de zoon van een bekende gezagsdrager in Ouarzazate", zegt de voorzitter van de Marokkaanse consumentenbond. "Er zijn vermoedens dat de arts die de vrouwen heeft onderzocht, onder druk is gezet om te zeggen dat hun toestand niet ernstig was." De consumentenbond heeft een brief gestuurd naar de minister van Volksgezondheid over deze zaak, maar heeft nog geen reactie ontvangen.
Racisme in België live op televisie onthuld
Ongelooflijke comeback: Marokko Afrikaans kampioen zaalvoetbal!
Nieuwe baan voor Tarik Sektioui
Anti-Amazigh racisme teistert Marokkaanse voetbal
Marokko bouwt gigantische scheepswerf om Spanje (en Europa) uit te dagen
Veel vluchten naar Marokko geannuleerd
Marokko bouwt gigantische scheepswerf om Spanje (en Europa) uit te dagen
Veel vluchten naar Marokko geannuleerd
Marokko en Algerije wedijveren ook over militair budget
Douanier in joggingbroek! Marokko kijkt verbaasd
Nador maakt van Kariat Arekmane vakantieparadijs
Cannabisthee? Marokko lanceert commercialisering
Marokko zet AI-camera’s in op scholen
Royal Air Maroc start nieuwe directe vlucht