29 november 2024 - 18:50 - Marokko
Een veertigjarige man is in Marokko veroordeeld tot twee jaar gevangenisstraf en een boete van vierduizend dirham voor het illegaal beoefenen van tovenarij.
De man, die zich richtte op kwetsbare vrouwen, moet ook een schadevergoeding van hetzelfde bedrag betalen aan de slachtoffers. Dit vonnis werd bevestigd door het Hof van Beroep in Ouarzazate.
Lees ook: Marokko: ezelstongen om mannen gehoorzaam te maken
De man maakte foto’s van vrouwen in compromitterende situaties onder het mom van behandeling met "roqya charia", een islamitische geneeswijze. Hij beloofde hen ook hun persoonlijke problemen op te lossen. Vervolgens gebruikte hij deze beelden om de vrouwen te chanteren en geld af te persen.
De zaak kwam aan het licht nadat verschillende vrouwen aangifte hadden gedaan bij de rechtbank in Tinghir. Na de arrestatie van de man vond de politie een verzameling foto’s van vrouwen, samen met talismannen en andere voorwerpen die verband houden met tovenarij.
Lees ook: Valse genezer filmt vrouwen in Marokko: 2 jaar cel
Hoewel de man werd vrijgesproken van aanzetten tot prostitutie, het ongeoorloofd verspreiden van foto’s en seksuele intimidatie, werd hij wel schuldig bevonden aan oplichting en bedreiging.
Spaanse havens in paniek: Nador West Med komt eraan
Marokko verovert Washington met pastilla
Strenge controles op strandhoreca in Nador
Moskeebezoekers geterroriseerd in Al Hoceima
Marokkaan onwel op veerboot naar Marokko, helikopter pikt hem op
Marokkaanse expat aangeklaagd na cameravondst in Airbnb Marrakech
Spaanse havens in paniek: Nador West Med komt eraan
Strenge controles op strandhoreca in Nador
Moskeebezoekers geterroriseerd in Al Hoceima
Marokkaanse expat aangeklaagd na cameravondst in Airbnb Marrakech
Tunnel tussen Marokko en Spanje concreter
Aardbeving schudt Noord-Marokko en Spanje wakker
Marokkaanse megasnelweg voor 75% klaar
Update over zwaar ongeval Fidji Ruiz en rapper Anas in Marrakech