Spanje: Marokkaanse vrouwen zonder papieren als seksslavinnen gebruikt
In het zuid-Spaanse Fuente Alamo heeft de politie een vrouw uit Paraguay aangehouden die meerdere andere vrouwen tot prostitutie dwong.
20 juli 2018 - 13:40 - Wereld
In Thailand zijn vijf verdachten tot zware gevangenisstraffen veroordeeld omdat ze vier Marokkaanse vrouwen tot prostitutie hadden gedwongen.
De hoofdverdachte, een Australische eigenaar van een nachtclub in Bangkok, werd tot 19 jaar cel veroordeeld. Zijn medeplichtigen, waaronder een Syriër, een Marokkaanse en twee Thailanders, kregen 16 jaar gevangenisstraf.
De vier vrouwen waren naar Thailand vertrokken met een werkcontract. Ze zouden in Bangkok als barmeisjes werken. Maar bij aankomst werden ze mishandeld en twee jaar lang tot prostitutie gedwongen. De politie bevrijdde de vrouwen in 2017 na een tip te hebben gekregen van een NGO tegen mensenhandel.
Volgens het Thais blad The Thaigar, was de nachtclub van de hoofdverdachte, Michael Pearl, vooral populair bij mensen uit het Midden-Oosten en Afrika. Twee van de vier slachtoffers keerden onmiddellijk terug naar Marokko. De twee andere vrouwen bleven in Thailand om tegen hun beulen te getuigen.
Lees meer
In het zuid-Spaanse Fuente Alamo heeft de politie een vrouw uit Paraguay aangehouden die meerdere andere vrouwen tot prostitutie dwong.
De Iraakse autoriteiten willen de vrouwen en kinderen van Marokkaans strijders die momenteel worden vastgehouden, naar Marokko terugsturen.
De politie heeft vrijdag een Spaanse man gearresteerd die meerdere Marokkaanse seizoenarbeidsters in Huelva zou hebben misbruikt.
Safaa Boular, 18-jarige Britse van Marokkaanse afkomst, is de jongste vrouw die in Groot-Brittannië voor terrorisme werd veroordeeld.
Het hof van beroep in Nador heeft deze week twee verdachten tot gevangenisstraffen veroordeeld voor mensenhandel.