13 augustus 2015 - 12:09 - Marokko
De Marokkaanse politie heeft in Tetouan vijf bekende notarissen ondervraagd in verband met een grote vastgoedfraude. De slachtoffers zijn voornamelijk in het buitenland wonende Marokkanen.
Enkele maanden geleden kwam aan het licht dat een vastgoedontwikkelaar in Cabo Negro dezelfde woningen aan meerdere Marokkanen in Europa had verkocht. De man zou daarna het land zijn ontvlucht.
Al Ahdath Al Maghribia schrijft dat het onderzoek verder loopt en dat de politie door de zomervakantie en de komst van wereld-Marokkanen onder druk wordt gezet om de zaak op te lossen.
Slechts één van de ondervraagde notarissen wordt niet als verdachte beschouwd. Hij zou meerdere klanten van de fraude hebben gered door de gekochte woningen in een recordtijd op hun naam te laten registreren. De andere kopers hebben dat geluk niet gehad en hebben fortuinen uitgegeven voor woningen die reeds verkocht waren.
Lees meer
De politie heeft in Tetouan een notaris gearresteerd voor een fraude van 2 miljoen dirham. Hij zou het geld van klanten hebben gestolen.
Tussen 2010 en 2015 vertrokken 450.000 Marokkanen naar het buitenland. Dat is ruim 300.000 minder dan tussen 2000 en 2005.
Het laatste rapport van het Internationaal Fonds voor Landbouwontwikkeling van de Verenigde Naties plaats Marokkanen op de derde plaats van geldoverdrachten naar het herkomstland.
De nationale veiligheidsdienst DGSN heeft in een verklaring tientallen arrestaties van extremisten aangekondigd in Tetouan, Fnideq en Fez.
Een bekende vastgoedontwikkelaar in Tanger heeft ruim 400 in het buitenland gevestigde Marokkanen opgelicht met de verkoop van woningen in een luxe wooncomplex.
De Marokkaanse overheid gaat in gemeentehuizen en administratiediensten speciale loketten openen voor in het buitenland gevestigde Marokkanen.
Mohamed Mestaoui, Kamerlid van de Istiqlal partij, werd zaterdag in Berrechid gearresteerd. Hij werd al ruim een jaar gezocht in verband met de diefstal industriële brandstof.
Honderden kopers van woningen in Tamesna, waaronder een groot aantal in het buitenland wonende Marokkanen, hebben hulp gevraagd aan Koning Mohammed VI. Zij kochten jaren geleden...
In het Italiaanse Lendinara hebben twee Marokkanen hun leven geriskeerd om en bejaard koppel uit een brandende woning te halen.
In Marokko is het oude papieren rijbewijs nog geldig tot eind september. Voor in het buitenland gevestigde Marokkanen die een Marokkaans rijbewijs hebben ligt dat anders.