23 juni 2024 - 17:10 - Marokko
De gemeente Tetouan wil orde en naleving van de volksgezondheidswetten afdwingen in feest- en trouwzalen. Inwoners van Nador hopen op soortgelijke maatregelen in hun stad.
In een bericht aan alle eigenaren van feest- en trouwzalen benadrukt de gemeente Tetouan het belang van het naleven van artikel 100 van de wet inzake lokale besturen. Dit artikel regelt de exploitatie van inrichtingen die schadelijk zijn voor de gezondheid, lawaaiig en gevaarlijk zijn. Tevens benadrukt de gemeente het belang van het naleven van de brief van de provinciegouverneur met betrekking tot het gebruik van luidsprekers ’s nachts, zowel binnen als buiten feest- en trouwzalen. Het gebruik van luidsprekers moet stoppen om 1 uur ’s nachts van 22 maart tot 23 september, en om middernacht van 24 september tot 21 maart, aldus de gemeente. Evenzo is het gebruik van vuurwerk binnen of buiten feest- en trouwzalen verboden.
Lees ook: Suhour-trommel onder vuur in Tanger
De eigenaren worden verzocht de nodige sanitaire en preventieve maatregelen te treffen en maatregelen te nemen om de verkeersdoorstroming in de straten van de stad niet te hinderen en de buren niet te storen. De gemeente verplicht alle beheerders van feestzalen ook om een overeenkomst te ondertekenen tussen de eigenaar van de zaal en de afnemer van de zaaldiensten. De afnemer dient zich de geldende voorwaarden en wetgeving na te leven. Bij overtreding van deze bepalingen kan de eigenaar van de zaal worden gesanctioneerd.
Lees ook: Zomerhuwelijken in Marokko: vraag overstijgt aanbod, prijzen schieten omhoog
In Nador hopen de inwoners dat de lokale autoriteiten soortgelijke maatregelen zullen nemen. De stad kampt met dezelfde problemen als Tetouan.
Jonge speler centraal in strijd tussen Marokko en Spanje
Marokko zet (opnieuw) buitenlanders uit
Drama om erfenis in Marokko
Nepdode moordenaar door Marokko en Frankrijk gevat
Chaos met pelgrimsvluchten in Saoedi-Arabië: Marokko komt met oplossing
Strategische metalen ontdekt in Marokko
Marokko zet (opnieuw) buitenlanders uit
Drama om erfenis in Marokko
Nepdode moordenaar door Marokko en Frankrijk gevat
Strategische metalen ontdekt in Marokko
Stroomuitval in Europa verstoort internet in Marokko
Franse acteur trots op droomvilla in Marrakech
Ryanair bemoeilijkt (opnieuw) vliegvoorwaarden naar Marokko
Marokkanen in buitenland slachtoffer vastgoedfraude