Politie attesteert terreurverdachte in Meknes
In het Marokkaanse Meknes hebben agenten van de politiedienst BCIJ een man gearresteerd die aanslagen voorbereidde.
- Marokko
Agenten van de politiedienst BCIJ hebben maandag in het Marokkaanse Saidia een man gearresteerd voor zijn banden met de terreurorganisatie Daesh.
Volgens het ministerie van Binnenlandse zaken had de man zes maanden geleden Marokko verlaten om zich bij Daesh in Libië aan te sluiten. Hij was nog maar net via Algerije naar Marokko teruggekeerd.
De verdachte is afkomstig uit Sidi Bennour en zou tevens hebben samengewerkt met de terreurcel die eind maart in Marokko werd opgerold.
Nog steeds volgens het ministerie werd dinsdag een tweede terreurverdachte in dezelfde stad aangehouden. Hij moest in de komende dagen naar Libië vertrekken om er voor de terreurorganisatie te gaan vechten.
Lees meer
In het Marokkaanse Meknes hebben agenten van de politiedienst BCIJ een man gearresteerd die aanslagen voorbereidde.
De antiterreurpolitie BCIJ heeft twee aanhangers van de Libische tak van Daesh gearresteerd. De twee verdachten behoren tot een cel die eind maart in Marokko was opgerold.
De politie heeft op de Mohammed V luchthaven in Casablanca een Marokkaanse terreurverdachte gearresteerd die uit Libië terugkeerde.
De politiedienst BCIJ heeft donderdag een nieuwe terreurcel opgerold. Zes verdachten werden in Tetouan, Martil en Casablanca gearresteerd.
Marokko heeft een verschrikkelijke bloedbad vermeden. Een Tsjadische terreurverdachte die zware aanslagen in het land wilde plegen werd vrijdagochtend door agenten van de BCIJ...