Zoeken

Tanger wil tuin door parkeerplaats vervangen, bewoners weigeren

- Marokko

Geschreven door Mehdi Khabbouj

De stad Tanger wenst een publieke tuin om te bouwen in een grote parkeerplaats. Het besluit van de autoriteiten zorgde voor enkele protestacties in de noord-Marokkaanse stad.

NGO’s en vertegenwoordigers van het maatschappelijk middenveld organiseerden begin deze week demonstraties in het Mandoubia park tegen het project van de autoriteiten.

Voor de plaatselijke bevolking zijn de tuinen de "longen en het historisch geheugen van de stad". Maar de autoriteiten zijn vastbesloten om een parkeerplaats te bouwen om het parkeerprobleem in de stad aan te pakken.

De protesten vonden plaats na een oproep op sociale media door studenten. De jongeren maakten meerdere pagina’s met het slogan "Tanger, laten we de tuinen van Mandoubia redden".

Het park is erg populair in Tanger en dateert van toen de stad nog een internationaal gebied was. Vroeger werden er grote feesten gehouden en officiële delegaties uit het buitenland ontvangen.

Lees meer

Marokkaanse diplomaten mogen niet meer naar Sebta en Melilla

Het Marokkaanse ministerie van Buitenlandse zaken heeft besloten om de toegang tot Sebta en Melilla te weigeren aan Marokkaanse onderdanen die met een diplomatiek paspoort reizen.

Marokko: man vermoord voor parkeerplaats

Tanger werd in de nacht van vrijdag op zaterdag opgeschrikt door een nieuwe moord. Een parkeerbewaker werd vermoord na een ruzie over een parkeerplaats.

Marokko: indrukwekkende busongeval in Tanger

In het noord-Marokkaanse Tanger heeft zaterdagochtend een indrukwekkend ongeval met een bus plaatsgevonden.

Schande: Agadir brengt sub-Sahara migranten naar kampen buiten stad (video)

Een honderdtal mensen uit sub-Sahara Afrika die illegaal in Marokko verblijven, werden in de nacht van dinsdag op woensdag door de veiligheidsdiensten in Agadir meegenomen.

Nieuwe demonstraties in Nador na bevestiging straf Hirak-leiders

Het hof van beroep in Casablanca heeft vrijdag de gevangenisstraffen tegen Nasser Zefzafi en meerdere andere leiders van de Hirak-protestbeweging bevestigd. In de afgelopen...

Bladna.nl

Bladna.nl - 2026 - Contact - Over Bladna.nl - Privacybeleid - Ons team