17 juli 2024 - 06:00 - Economie
In de regio Tanger-Tetouan-Al Hoceima zijn in de eerste vier maanden van 2024 bijna 4600 nieuwe bedrijven opgericht. Dit blijkt uit cijfers van het Marokkaans Bureau voor Industrieel en Commercieel Eigendom (OMPIC).
Van deze nieuwe bedrijven zijn er 2725 rechtspersonen en 1871 natuurlijke personen. De stad Tanger voor de ranking aan met 3311 nieuwe bedrijven, gevolgd door Tetouan (630) en Larache (189).
Lees ook: Marokko versoepelt oprichting bedrijven fors
De meeste nieuwe bedrijven zijn actief in de handel (42%), gevolgd door de dienstensector (18%) en de bouw (14%). Ook transport, industrie, horeca en ICT zijn populaire sectoren.
Lees ook: Turkse bedrijven willen Marokkaanse markt veroveren
Op nationaal niveau zijn er in dezelfde periode ruim 31.000 bedrijven opgericht. De regio Casablanca-Settat staat bovenaan met bijna 10.000 nieuwe bedrijven. Tanger-Tetouan-Al Hoceima volgt op de tweede plaats.
Geldafpersing op Marokkaanse weg (video)
Europa zoekt naar deze vermiste Marokkaanse topsporters
Politicus vast voor vastgoedfraude in Tanger
Belangrijke verbindingsweg in Nador is "een schande"
Marokkaans raadslid doneert lever om tante te redden
Nederlander betrapt met camper vol hasj bij grens Marokko
Marokko kiest voor nieuw belastingstelsel
Royal Air Maroc floreert, Air Algérie blijft achter
Chinese auto-invasie in Marokko baart zorgen
Marokko’s kostelijke strijd om oogsten te redden
Russische diesel via Marokko naar Spanje gesmokkeld
Slim belasting besparen op je woning in Marokko
Emirates werft massaal cabinepersoneel in Marokko
Hollands groen verovert Marokko!