5 september 2018 - 19:30 - Marokkanen in het buitenland
Een record van 48 bootrotaties werden op woensdag 29 augustus in de haven van Tanger Med verricht om de tienduizenden wereld-Marokkanen die naar Europa wilden terugkeren te vervoeren.
Ondanks de onverwachte toestroom gebeurde de controle en oversteek "in goede omstandigheden" volgens de havenautoriteiten van Tanger Med, dit ondanks "de lagere capaciteit van de haven van Algeciras".
De uitwisselbaarheid van boottickets werd geactiveerd, zodat reizigers in volgorde van aankomst in de haven konden vertrekken. Er werd ook een noodplan gestart om de lange rij auto’s die buiten de haven wachtte zo snel mogelijk te verwerken.
Volgens de havenautoriteiten werden de reizigers in de haven ook tijdens de lange uren wachten begeleid en werd hen voedsel, water en medische zorg verschaft.
Marokkaanse spelers verdwijnen tijdens WK in Europa
Tienduizenden woningen leeg in Noord-Marokko
Lamine Yamal is Marokkaan!
Douanegids 2025: nieuwe regels voor Marokkaanse diaspora
EasyJet start nieuwe wintervluchten naar Marokko
Controversiële campagnes in Marokko zorgt voor spanning
Douanegids 2025: nieuwe regels voor Marokkaanse diaspora
Naar Marokko met de auto: 10 fatale fouten die je moet vermijden
Zomerreis naar Marokko dreigt fiasco te worden door hoge prijzen
Marokko onder vuur om ouderwets paspoortcontrole op veerboot
Belasting op vastgoed in Marokko: regels voor Marokkaanse diaspora
Naar Marokko met een geleende of huurauto, dit zijn de regels
Belangrijk bericht voor Marokkanen die via Sebta reizen
Nieuwe regels voor reizen naar Marokko via Spaanse havens