Ruim 850.000 wereld-Marokkanen in Marokko aangekomen via Tanger Med
Het havenautoriteiten van Tanger Med hebben de nieuwste cijfers onthuld van de Marhaba zomeroperatie die op 5 juni van start ging.
- Marokko
Een record van 48 bootrotaties werden op woensdag 29 augustus in de haven van Tanger Med verricht om de tienduizenden wereld-Marokkanen die naar Europa wilden terugkeren te vervoeren.
Ondanks de onverwachte toestroom gebeurde de controle en oversteek "in goede omstandigheden" volgens de havenautoriteiten van Tanger Med, dit ondanks "de lagere capaciteit van de haven van Algeciras".
De uitwisselbaarheid van boottickets werd geactiveerd, zodat reizigers in volgorde van aankomst in de haven konden vertrekken. Er werd ook een noodplan gestart om de lange rij auto’s die buiten de haven wachtte zo snel mogelijk te verwerken.
Volgens de havenautoriteiten werden de reizigers in de haven ook tijdens de lange uren wachten begeleid en werd hen voedsel, water en medische zorg verschaft.
Lees meer
Het havenautoriteiten van Tanger Med hebben de nieuwste cijfers onthuld van de Marhaba zomeroperatie die op 5 juni van start ging.
Drukke week voor de Marokkaanse douane in de haven Tanger Med. Enkele dagen geleden werden 130 laptops, drugs en grote sommen geld in de haven onderschept.
De terugkeerfase van de zomeroperatie Marhaba 2019 is begonnen. Het aantal wereld-Marokkanen die via de haven Tanger Med al naar Europa zijn teruggekeerd is met 11 procent...
De haven Tanger Med heeft een informatiefilmpje online gepubliceerd voor Marokkanen uit Europa die in de laatste week van augustus willen terugkeren.
Zoals verwacht werd de haven Tanger Med dit weekend overstelpt door wereld-Marokkanen die met de boot naar Europa wilden terugkeren.