19 juli 2025 - 20:30 - Marokko
De rechtbank van eerste aanleg in Errachidia heeft woensdag een student veroordeeld tot 30 jaar gevangenisstraf voor de moord op zijn lerares Frans in Erfoud.
Op 28 maart beleefde Hajar E. een ware nachtmerrie. Een 21-jarige leerling, ontevreden over een disciplinaire opmerking, viel haar midden op straat en op klaarlichte dag in Erfoud aan met een ’chakour’, een soort rudimentaire bijl.
Lees ook: Woede in Marokko na dodelijke aanval met bijl op lerares door leerling
De lerares, die sinds 2021 in Erfoud werkte, werd in kritieke toestand overgebracht naar het Hassan II academisch ziekenhuis in Fez. Ze bezweek aan haar verwondingen in de vroegen uren van zondag 13 april. Hajar werd de volgende dag, op haar verjaardag, begraven in haar geboortestad Khemisset.
Lees ook: Moord op leraar in Marokko, levenslang voor jonge dader
De jonge vrouw werkte nog maar vier jaar in de stad voor het Agentschap voor Beroepsopleiding en Arbeidsbevordering (OFPPT). De aanval werd gefilmd door een getuige en circuleerde wijdverspreid op sociale media. De beelden toonden hoe de lerares na de aanval op straat instortte en hoe de dader werd opgepakt.
Russen verruilen Turkije voor Marokko
Abdeslam Ouaddou zwaargewond na verkeersongeval
Tanger krijgt "juweel" van het Afrikaans voetbal
Marokko begonnen met bouw ’s werelds grootste stadion
Europese Marokkaan met tonnen vuurwerk betrapt in Tanger
Taser redt agent in Tanger
Russen verruilen Turkije voor Marokko
Tanger krijgt "juweel" van het Afrikaans voetbal
Marokko begonnen met bouw ’s werelds grootste stadion
Europese Marokkaan met tonnen vuurwerk betrapt in Tanger
Taser redt agent in Tanger
Drie broers opgepakt na fatale aanval in Berkane
Parlementslid aangeklaagd door café-eigenaar in Tanger
Vrouwen en khaliji opgepakt in Marrakech