26 februari 2023 - 23:00 - Wereld
De Europese Unie heeft in 2022 een recordaantal asielaanvragen geregistreerd. Onder de aanvragers zijn veel Marokkanen, waarvan het aantal aanzienlijk is gestegen.
In totaal werden in 2022 in de EU+ landen 966.000 asielaanvragen geregistreerd, een stijging van meer dan 50% ten opzichte van 2021, zo blijkt uit gegevens die op 22 februari door het EU-Asielagentschap (EASO) zijn gepubliceerd. Een record sinds 2016. Daarbovenop komen nog 4 miljoen Oekraïners die voor de oorlog zijn gevlucht en in de Europese Unie een bijzondere status genieten.
Lees ook: Waarom jonge Marokkanen hun land verlaten voor een hopeloos leven in Nederland
In detail zijn de Syriërs (132.000) en Afghanen (129.000) verreweg de grootste groepen asielzoekers. Zij worden gevolgd door Turken (55.000), Venezolanen (51.000), Colombianen (43.000), Pakistanen (37.000), Bengalen (34.000) en Georgiërs (29.000). Daarna volgen Indiase burgers (26.000), Marokkanen (22.000), Tunesiërs (21.000), Egyptenaren (15.000), Moldaviërs (8.300) en diverse anderen.
Lees ook: Nederland mag Marokkaanse asielzoekers weer opsluiten
De stijging van het aantal asielaanvragen in de EU+ kan worden verklaard door verschillende factoren, waaronder de opheffing van de Covid-19-restricties, conflicten en voedselonveiligheid in veel regio’s, secundaire migratiebewegingen binnen de EU en een groot aantal aanvragen van staatsburgers van landen die van een visumvrijstelling genieten en legaal zijn aangekomen.
Marokko betrapt Algerijnen met valse paspoorten
Onbekende ziekte doodt schapen en geiten in Marokko
Marokko in nieuwe Arabische "NAVO"-strijdmacht?
Koning Mohammed VI zorgt voor repatriëring kabelbaanslachtoffer Lissabon
Ryanair’s geheime wapen voor recordwinsten? Vluchten naar Marokko
Waarom Hamza Igamane twee verschillende namen gebruikt
Eurostat: Marokko in top drie, Algerije afwezig
Hoe de Mocro maffia de grootste bedreiging van Nederland werd
Marokkaanse aangerand in kliniek in India, arts opgepakt
Rekening van 38.000 euro na weekje Marokko, Orange reageert
Harde aanpak Marokkanen op luchthaven Istanbul
Oorlogsschepen escorteren jacht bij Ceuta, Koning Mohammed VI aan boord?
Gevaarlijke Marokkaanse tomaten van de markt gehaald in Nederland
Marokkaan vrijgelaten na miljoenenroof in Duitsland: "Onvoldoende bewijs"