8 april 2011 - 00:10 - Marokko
Het eerste gedeelte van het nieuwe station Casa Port te Casablanca zal worden opengesteld aan het verkeer in 2012, met meer dan een jaar uitstel. De werken zouden zijn voltooid ter hoogte van 35% volgens de Nationale maatschappij der spoorwegen (ONCF).
Nochtans blijven deze werken het verkeer hartje Casablanca verstoren, en nog meer sinds de ineenstorting van de spoorlijn langs de site van het nieuwe station, na de overstromingen van deze winter.
De eerste fase van het project betreft de centrale hal van het station over 3000m² waarvan 355m² zal dienen voor kantoren en loketten van de ONCF en 650m² voor winkels.
Het gebouw begrijpt drie ondergrondse niveaus die een winkelcentrum van ongeveer 8400m² waarvan een kwart voor fast food ketens zal ontvangen. De twee ander niveaus zullen als parking dienen en tot 480 voertuigen kunnen ontvangen.
Het eerste deel van het toekomstige station Casa Port, die jaarlijks 15 miljoen passagiers verwacht, vergde een investering van 300 miljoen dirham.
Racisme in België live op televisie onthuld
Ongelooflijke comeback: Marokko Afrikaans kampioen zaalvoetbal!
Nieuwe baan voor Tarik Sektioui
Anti-Amazigh racisme teistert Marokkaanse voetbal
Marokko bouwt gigantische scheepswerf om Spanje (en Europa) uit te dagen
Veel vluchten naar Marokko geannuleerd
Marokko bouwt gigantische scheepswerf om Spanje (en Europa) uit te dagen
Veel vluchten naar Marokko geannuleerd
Marokko en Algerije wedijveren ook over militair budget
Douanier in joggingbroek! Marokko kijkt verbaasd
Nador maakt van Kariat Arekmane vakantieparadijs
Cannabisthee? Marokko lanceert commercialisering
Marokko zet AI-camera’s in op scholen
Royal Air Maroc start nieuwe directe vlucht