13 juni 2020 - 19:30 - Marokko
De Algerijnse minister van Buitenlandse zaken heeft donderdag bevestigd dat hij persoonlijk het vertrek van de consul van Marokko in Oran had geëist.
"Algerije heeft de ernstige fout van de Marokkaanse consul volgens de diplomatieke gebruiken in de wereld behandeld.", zegt de afdeling van Sabri Boukadoum in een verklaring.
"Algerije heeft Marokko op een passende en ondubbelzinnige manier gevraagd om de nodige maatregelen te treffen, met name de terugroeping van zijn consul in Oran.", vervolgt het ministerie.
De informatie was dinsdag al door Mohand Oussaid Belaid, woordvoerder van de Algerijnse regering, tijdens een perspunt bevestigd. "We hebben zijn vertrek gevraagd. Zijn gedrag was voorspelbaar. We hebben ontdekt dat hij een agent van de Marokkaanse inlichtingendienst is.", verklaarde de bewindsman toen.
Minister Nasser Bourita van Buitenlandse zaken reageerde "met ongeloof" op de beschuldigingen van de Algerijnse regeringswoordvoerder. Marokko verwerpt "deze ongegronde en belachelijke beschuldigingen" en zou zelf het initiatief hebben genomen om de consul terug te roepen.
Marokkaanse U23-elftal speelt drie oefenduels
Colombiaanse journalist ontslagen na uitspraak over Achraf Hakimi
Ramadan donderdag van start in Marokko
Ramadan in Marokko: dadels voor alle budgetten
Djamel Belmadi vol lof over Walid Regragui en de Atlas Leeuwen
Marokkaan die zichzelf, baby en vrouw in brand wilde steken wordt uitgezet
Ramadan donderdag van start in Marokko
Ramadan in Marokko: dadels voor alle budgetten
Oekraïners gelukkiger dan Marokkanen ondanks oorlog (rapport)
Individuele vrijheden: Marokkaanse intellectuelen pleiten voor ingrijpende hervorming
Marokko ontwikkelt droogtebestendige granen
Moudawana: 8 op 10 Marokkanen wil hervorming op basis van Sharia
Marokkaanse luchthaven bij mooiste luchthavens ter wereld
Marokko heeft één van de mooiste dorpen ter wereld