3 juni 2020 - 16:40 - Marokko
Een dertigtal Marokkanen die nog steeds in Algerije vastzitten, hebben zondag buiten het consulaat van Marokko in Oran gedemonstreerd.
Het merendeel van de demonstranten zijn seizoenarbeiders uit steden in het westen van Marokko. Ze eisen hun repatriëring naar het koninkrijk en een financiële steun van het consulaat in Oran.
De gestrande arbeiders vertelden aan Le Soir d’Algérie dat Marokko hen een financiële steun van 5000 Algerijnse dinar per week had beloofd, omdat ze plots zonder inkomsten waren komen te zitten vanwege de sluiting van de grenzen en het luchtruim.
Volgens de demonstranten hield Marokko zijn belofte niet en kregen ze geen enkele financiële hulp. De consul van Marokko in Oran weigerde hen zondag te ontmoeten.
Marokko had een dag eerder 300 Marokkanen uit Algerije gerepatrieerd aan boord van drie toestellen van Royal Air Maroc. Allen werden in quarantaine geplaatst in hotels in Saidia. Meerdere andere repatriëringsvluchten staan in de komende dagen gepland.
Marokkaanse politici verdacht van landroof
Woede om plotselinge stijging schoolgeld in Marokko
Vis onbetaalbaar door zomervakantie in Marokko
Israël stuurt "economische ambassadeur" naar Marokko
Marokko onteigent grond voor Apache helikopters
Atlético-ster geniet van vakantie in M’diq (foto’s)
Marokkaanse politici verdacht van landroof
Woede om plotselinge stijging schoolgeld in Marokko
Vis onbetaalbaar door zomervakantie in Marokko
Israël stuurt "economische ambassadeur" naar Marokko
Marokko onteigent grond voor Apache helikopters
Klacht tegen Ryanair na arrogant incident op luchthaven Tetouan
Toeriste filmt intimidatie in Marokko: "Ik was bang!"
Chergui brengt extreme hitte naar Marokko