14 maart 2018 - 12:00 - Wereld
De rechtbank van La Rioja in het noorden van Spanje heeft twee verdachten veroordeeld voor het beroven van meerdere wereld-Marokkanen en andere buitenlanders op snelwegen.
De verdachten van 38 en 42 jaar zijn beiden van Marokkaanse afkomst en werden van zeker zes diefstallen op de AP-68 snelweg bij La Rioja en een diefstal op de A2 snelweg bij Pina de Erbo in de regio van Zaragoza verdacht.
De werkwijze was steeds dezelfde. Toen de bestuurder even niet naast zijn voertuig stond lieten ze de banden van de auto of aanhangwagen leeglopen. Daarna boden ze hulp aan de slachtoffers en maakten gebruik van hun onoplettendheid om mobiele telefoons, handtassen, juwelen, brillen, fototoestellen, laptops enz. te stelen.
Onderstaand filmpje werd door de Spaanse politie gedeeld:
Marokkanen in opstand tegen zomertijd
Marokko: 430 km aan HSL-lijnen in 5 jaar
Racisme in België live op televisie onthuld
Ongelooflijke comeback: Marokko Afrikaans kampioen zaalvoetbal!
Nieuwe baan voor Tarik Sektioui
Anti-Amazigh racisme teistert Marokkaanse voetbal
Racisme in België live op televisie onthuld
Chaos met pelgrimsvluchten in Saoedi-Arabië: Marokko komt met oplossing
Gasleiding Nigeria-Marokko: VS wil meedoen!
Ryanair in Marokko: droom wordt nachtmerrie
Klaas opgelicht door grote liefde, 85.000 euro verdwenen in Marokko
Marokko redt Spanje van totale black-out na massale stroomuitval
Spaans dorp daagt Chefchaouen uit
Marokkanen betrapt met tienduizenden euro’s in auto bij grens