17 september 2019 - 19:50 - Marokkanen in het buitenland
Spanje heeft de nationaliteit geweigerd aan een Marokkaanse man in Huelva die niet kon lezen of schrijven in het Spaans.
Volgens persagentschap EFE was een verzoek tot naturalisatie van de man in februari 2016 al door het ministerie van Justitie verworpen. Het besluit werd enkele dagen terug bevestigd door de Spaanse Hoge Raad.
De man woont al vijftien jaar in Spanje. Volgens de rechtbank vertoont hij echter "geen duidelijke integratie in de Spaanse maatschappij en kent niets van de cultuur en levensstijl van Spanjaarden". Hij deed bovendien "geen pogingen om de Spaanse taal te leren" en ervaart moeilijkheden om enkele woorden in het Spaans te zeggen of de taal te schrijven en te lezen.
Tijdens het inburgeringsexamen wist de man niet wat de Grondwet was, hoe de regering werd gevormd en wie het regeringshoofd was. De man heeft twee kinderen die de Spaanse nationaliteit hebben en sinds 2009 in de regio van Huelva wonen.
Zorgen om dodelijke weg in Noord-Marokko
Emirati kroonprins richt holding op in Marokko
Moulay Hassan in Tanger, ook Lalla Salma verwacht
Ihattaren kiest definitief voor Marokko boven Nederland
Hakim Ziyech met moeder, Nayef Aguerd en Kurt Zouma in Marrakech
Nieuwe metaalvondsten in Marokko: koper, goud en zilver
Marokkaanse diaspora: dit zijn de geldregels voor trips naar Marokko
Marokkaanse douane waarschuwt diaspora: dit mag niet mee in de bagage
Meer veerboten naar Marokko deze zomer
Frontex verscherpt toezicht op Marokkaanse diaspora
Marokkaanse diaspora: medicijnen mee naar Marokko? Dit moet je weten
Marhaba 2025: zo wordt jouw reis naar Marokko makkelijker
Marokko ontvangt 12 miljard dollar van diaspora
Dit mogen Marokkanen in het buitenland belastingvrij meenemen naar Marokko