29 september 2018 - 15:20 - Wereld
De jongen was op 14 september in Spanje aangekomen en naar een gesloten centrum voor migranten gestuurd ondanks dat hij een geboorteakte bij zich had waarin werd bevestigd dat hij minderjarig was.
Terwijl meerdere verenigingen de nodige documenten probeerden te verzamelen om hem uit het centrum te krijgen werd Y.E. dinsdag onverwachts naar Marokko teruggestuurd.
Het ministerie van Binnenlandse zaken heeft de uitzetting van de jongen volgens El Publico niet kunnen rechtvaardigen. De autoriteiten waren op de hoogte van de situatie en wachtten op de bevestiging van zijn leeftijd.
Volgens de NGO "Convivir sin racismo" werd de procedure echter stopgezet nadat het Marokkaans consulaat aan de Spaanse autoriteiten meldde dat Y.E. meerderjarig is. De organisatie wil de zaak aan de justitie voorleggen.
Trouwen via TikTok: Marokkaanse fkih maken het mogelijk
Forbes plaatst Marokkaanse banken tussen grootste ter wereld
Marokkaanse douaneregels voor auto-overdracht diaspora
Marokkaans Ayoub bakt beste pizza ter wereld
Marokko’s auto-industrie groeit, Spanje onder druk
Brusselse agent veroordeeld voor lekken in moordzaak Soufiane Benali
Marokkaans Ayoub bakt beste pizza ter wereld
Brusselse agent veroordeeld voor lekken in moordzaak Soufiane Benali
Spanje vreest verlies Sebta en Melilla
Marokkaanse Sahara: nu ook Rusland?
Miss Univers en Marokkaanse verloofde: afrekening op Instagram
Algerije beschuldigt Marokko van "stelen" couscous
Meer dan derde Belg heeft buitenlandse roots
Marokkaanse courgette nekt Europese boeren