Zoeken

Migranten die woensdag grens Sebta bestormden naar Marokko teruggestuurd

24 augustus 2018 - 10:20 - Marokko

Geschreven door Nawel Serdouni

De Spaanse autoriteiten hebben 116 migranten die woensdag tijdens een gezamenlijke bestorming van de grens Sebta wisten binnen te komen, naar Marokko teruggestuurd.

Volgens het Spaanse ministerie van Binnenlandse zaken werden enkel twee minderjarige migranten niet teruggestuurd.

De migranten afkomstig uit sub-Sahara Afrika beklommen de zes meter hoge hekken en vielen de agenten aan met "plastieken flessen met uitwerpselen, bloed en zuur", volgens de Spaanse Guardia civil. Zeven agenten raakten gewond.

De spoedprocedure en uitzetting van de migranten op donderdag werd sterk veroordeeld door de mensenrechtenorganisaties. Deze procedure is mogelijk vanwege een bilaterale overeenkomst van 26 jaar geleden tussen Marokko en Spanje.

Lees meer

Marokko zet 141 migranten die grens bestormden land uit

Minder dan 24 uur na de bestorming van de grensovergang met Melilla waarbij meerdere gewonden vielen, hebben de Marokkaanse autoriteiten besloten om 141 migranten naar hun land...

Spanje stuurt opnieuw migranten terug naar Marokko

Een deel van een groepje van dertig migranten die vrijdag illegaal Melilla wisten binnen te komen, is naar Marokko teruggestuurd.

Marokko: dode en 19 gewonden bij grensovergang Melilla (video)

Bij een bestorming van de grensovergang tussen Marokko en Melilla door ruim 300 migranten, zijn zondagochtend één dode en negentien gewonden gevallen.

Gewelddadige bestorming grens, 400 migranten komen Sebta binnen

Honderden migranten afkomstig uit landen van sub-Sahara Afrika zijn vroeg deze ochtend Sebta binnengekomen na een gewelddadige bestorming van de grenshekken.

Sebta: migranten naar Marokko teruggestuurd

Meerdere migranten die met een bootje naar Spanje waren vertrokken, werden door de Spaanse veiligheidsdiensten onderschept en dezelfde dag naar Marokko teruggestuurd.

Bladna.nl

Bladna.nl - 2026 - Contact - Over Bladna.nl - Privacybeleid - Ons team