Groot-Brittannië waarschuwt voor reizen naar Marokko
De Britse Foreign Office heeft zijn advies voor reizen naar Marokko aangescherpt. Een besluit dat slecht valt bij de Marokkaanse autoriteiten.
19 maart 2019 - 12:00 - Wereld
Twee Marokkanen die in februari 2017 werden gearresteerd toen ze probeerden om zich bij de terroristische organisatie Daesh in Syrië aan te sluiten, stonden maandag terecht in Madrid.
Anouar Bensaddik en Abdelmounaim Bennassar worden ervan verdacht leden te zijn van de terroristische groep "Badalona" en riskeren beiden tot 8 jaar gevangenisstraf. Dat bericht persagentschap EFE.
De vrouw van Benassar wordt eveneens vervolgd voor het indoctrineren van drie andere vrouwen zodat ze naar Syrië zouden vertrekken.
Benssadik en Bennassar worden vervolgd voor het "indoctrineren een aanwerven van strijders" en het financieren van een terreurcel via de drugshandel en andere criminelen feiten.
Beide mannen waren in het verleden al berecht voor bedreigingen en gewapende overvallen. Ze hadden op sociale media pagina’s gemaakt om de ideologie van Daesh te verspreiden.
Lees meer
De Britse Foreign Office heeft zijn advies voor reizen naar Marokko aangescherpt. Een besluit dat slecht valt bij de Marokkaanse autoriteiten.
Mourad Farès, voormalige ronselaar van de terroristische organisatie Daesh, is in Parijs tot 22 jaar gevangenisstraf veroordeeld.
Abdelkhalek Mahdali en Khalid Boumedienne, twee Marokkanen die zich bij Daesh hadden aangesloten en in een video Marokko met aanslagen hadden bedreigd, zijn vorige week bij...
Twee Marokkanen staan sinds maandag terecht voor de Spaanse Audiencia Nacional vanwege hun vermeende deelname aan terroristische misdrijven.
De Guardia civil heeft dinsdag in het Spaanse Zaragoza een 25-jarige man van Marokkaanse afkomst gearresteerd voor terroristische activiteiten.