19 juli 2011 - 16:00 - Wereld
De autoriteiten van de provincie Huelva in het zuiden van Spanje hebben aangekondigd dat ze geen beroep meer zullen doen op Marokkaanse arbeiders voor de oogst van aardbeien, omdat de lokale bevolking het werk ook kan doen.
Voor het oogstjaar 2011-2012 zijn de Marokkaanse werknemers wel welkom voor het oogstperiode, naargelang de vereisten van landbouwers in de regio, die veel belangrijker zijn sinds het begin van de economische crisis in 2008.
In 2010 moest een overeenkomst over het beheer van seizoenarbeiders aangeworven in Marokko voor de oogstperiode in Huelva, deze migratiestroom helpen ontwikkelen en versterken.
Nochtans melde het comité voor migratie van de provincie Huelva vrijdag dat er in Marokko niet meer zal worden aangeworven voor de aardbeienoogst.
In 2011 waren meer dan 5000 Marokkaanse arbeiders, vooral vrouwen, aangeworven voor de oogstseizoen in Huelva, tegen 4500 in 2010.
Zwerfdier in Marokko verzorgen? Tot 150.000 dirham boete!
Make-over N16 kustweg in Noord-Marokko bijna klaar (video)
Wedstrijd Marokko-Angola: om hoe laat en op welke zenders?
Marokkanen nemen Achraf Hakimi in bescherming
Groen licht voor miljardenproject luchthaven Tanger
Automobilist wint rechtszaak tegen Snelwegen van Marokko
Hicham, de ’superconciërge’ van 5-sterren Sofitel in Luxemburg
Algerije geeft na jaar lichaam jonge Marokkaanse terug
Trucs van dieven die je moet kennen als je via Spanje reist
Marokkaanse gepensioneerden mogen maximaal drie maanden naar Marokko
Yassine zoekt stage: van 800 afwijzingen naar viraal succes
Verhaal 100-jarige dakloze Marokkaanse die in Tilburg is fake
Yusra en haar kinderen op straat gezet (video)
Algerije voert algemene mobilisatie in: Marokko doelwit?