25 augustus 2023 - 23:00 - Economie
De Marokkaanse textielexport naar Spanje is in de eerste helft van het jaar aanzienlijk gedaald, volgens gegevens gepubliceerd door Icex Spain Exports and Investments.
Van januari tot juni 2023 daalde de Marokkaanse mode-export naar Spanje met 15,3% tot 806,6 miljoen euro. Marokko is daarmee de zesde leverancier van Spanje. Turkije, vorig jaar nog de derde leverancier van het land, is gezakt naar de vijfde plaats met 1,3 miljard euro, een daling van 17,5% vergeleken met dezelfde periode in 2022, bericht Modaes.
Lees ook: Zara-jurk dubbel zo duur in Marokko
Daarentegen steeg de Franse textielexport naar Spanje met 17,8% over deze periode. Frankrijk is nu de derde leverancier van Spanje, terwijl Duitsland de zevende plek inneemt met een exportgroei van 15,1%. Italië, met een groei van 4,9%, blijft de vierde mode-exporteur naar Spanje.
China en Bangladesh behouden hun positie als voornaamste leveranciers van Spanje, met een stijging van 0,1% voor China en een daling van 0,1% voor Bangladesh ten opzichte van de eerste zes maanden van 2022.
Lees ook: Marokko "wil Spaanse textielsector schaden"
Wat betreft de export naar Europa is Frankrijk de grootste klant van Spanje, gevolgd door Italië, Portugal, Duitsland en het Verenigd Koninkrijk.
Lichaam vrouw gedumpt bij ziekenhuis in Marokko
ElGrandeToto weigert podium te delen met Saad Lamjarred
Ouders krijgen gelijk, baby in Marokko mag ’Massinissa’ heten
Strafschop bevrijdt Marokko en leidt tot kwartfinaleplek
Marokko’s cannabisbazen komen naar Amsterdam
Influencer Yasmin was eigenlijk een man, schandaal in Arabische wereld
Hogere belasting op komst voor grondbezitters in Marokko
Ouezzane krijgt economische zone voor 8000 ambachtslieden
Marokko grootmacht in blauwe bessen geworden
Dirham onder druk door euro, maar reserves groeien gestaag
Ecuador wil rijstoverschot in Marokko dumpen
Investeren in Marokko wordt makkelijker voor diaspora
Een bedrijf starten in Marokko? Fiscale verplichtingen!
Grote Spaanse hotelgroep vestigt zich in Marokko