8 februari 2017 - 12:20 - Marokko
De handel in gestolen auto’s is een winstgevende activiteit voor criminele bendes die er miljoenen euro’s aan verdienen. Jaarlijks worden naar schatting ruim 70.000 voertuigen in Spanje gestolen en naar Marokko geëxporteerd.
Volgens Akbar Al Yaoum worden jaarlijks 155.000 voertuigen in Spanje gestolen waarvan iets minder dan de helft naar Marokko wordt gesmokkeld. Het merendeel van de voertuigen komen uit de regio’s van Madrid en Barcelona.
Criminele organisaties die de export van gestolen voertuigen organiseren doen dat vooral in de zomerperiode, wanneer honderdduizenden auto’s met de boot van Algeciras naar Marokko vertrekken.
De drie meest gestolen modellen zijn de Seat Leon, BMW serie 3 en Volkswagen Golf. Daarna volgen de Seat Ibiza, Volkswagen Passat, Renault Megane, Audi A4, Ford Escort, Ford Fiesta en Ford Focus.
De waarde van de 155.000 voertuigen die elk jaar in Spanje worden gestolen wordt op 219 miljoen euro geschat.
Tanger geschokt: vader valt lerares aan op school
Marokkaanse familie El Ballouti terroriseert België
Ongerustheid in Tanger door grote actie bij Bank Al-Maghrib
Turbo voor de rechter voor moord op echtgenoot Rym Fikri
H&M goes Marrakech in nieuwe collectie
Megaproject gaspijpleiding Marokko-Nigeria start in Dakhla
Tanger geschokt: vader valt lerares aan op school
Ongerustheid in Tanger door grote actie bij Bank Al-Maghrib
Turbo voor de rechter voor moord op echtgenoot Rym Fikri
Megaproject gaspijpleiding Marokko-Nigeria start in Dakhla
Marokkanen in opstand tegen zomertijd
Marokko: 430 km aan HSL-lijnen in 5 jaar
Marokko bouwt gigantische scheepswerf om Spanje (en Europa) uit te dagen
Veel vluchten naar Marokko geannuleerd