8 februari 2017 - 12:20 - Marokko
De handel in gestolen auto’s is een winstgevende activiteit voor criminele bendes die er miljoenen euro’s aan verdienen. Jaarlijks worden naar schatting ruim 70.000 voertuigen in Spanje gestolen en naar Marokko geëxporteerd.
Volgens Akbar Al Yaoum worden jaarlijks 155.000 voertuigen in Spanje gestolen waarvan iets minder dan de helft naar Marokko wordt gesmokkeld. Het merendeel van de voertuigen komen uit de regio’s van Madrid en Barcelona.
Criminele organisaties die de export van gestolen voertuigen organiseren doen dat vooral in de zomerperiode, wanneer honderdduizenden auto’s met de boot van Algeciras naar Marokko vertrekken.
De drie meest gestolen modellen zijn de Seat Leon, BMW serie 3 en Volkswagen Golf. Daarna volgen de Seat Ibiza, Volkswagen Passat, Renault Megane, Audi A4, Ford Escort, Ford Fiesta en Ford Focus.
De waarde van de 155.000 voertuigen die elk jaar in Spanje worden gestolen wordt op 219 miljoen euro geschat.
Vrouw rapper Gims verlaat man én Marrakech
Noord-Marokko worstelt met bedelende kinderen
Royal Air Maroc wil luxe voor iedereen
Eeuwen na Al-Andalus keert Arabisch terug in Spanje
Britten verlaten Costa del Sol voor Marokko
Marokko introduceert mystery guests in hotels
Noord-Marokko worstelt met bedelende kinderen
Royal Air Maroc wil luxe voor iedereen
Britten verlaten Costa del Sol voor Marokko
Marokko introduceert mystery guests in hotels
Vrouw van Marokkaanse expat gearresteerd voor overspel in Nador
Trouwen via TikTok: Marokkaanse fkih maken het mogelijk
Zorgen om dodelijke weg in Noord-Marokko
Moulay Hassan in Tanger, ook Lalla Salma verwacht