14 juli 2012 - 18:41 - Marokko
Jorge Fernández Díaz, Spaanse minister van Binnenlandse Zaken, was woensdag in Marokko zonder dat het Marokkaans bestuurd ervan op de hoogte was. Begeleid door Spaanse verantwoordelijken, werd de komst van de Spaanse minister zwaar bekritiseerd in het noorden van Marokko.
De krant Al Itihad Al Ichtiraki werd als eerste op de hoogte gezet van de aanwezigheid van de Spaanse minister. Het dagblad waarschuwde toen Premier Abdelilah Benkirane, die verrast reageerde.
Jorge Fernández Díaz begaf zich in Nador, Al Hoceima, Bni Bouayach en Tanger, waar hij een een aantal projecten gelanceerd door koning Mohammed VI, bezocht heeft.
Tijdens een bezoek aan de site van de "Slag om Anoual" niet ver van Al Hoceima, waar meer dan 25.000 Spaanse soldaten werden gedood door de mannen van Abdelkrim El Khatabi, verklaarde Jorge Fernández Díaz dat de dood van zijn landgenoten onaanvaardbaar was. Hij weigerde zich uit te spreken over de honderdduizenden slachtoffers van de Spanjaarden en het gebruik van chemische wapens in de Rif.
De Spaanse minister bezocht vervolgens de graven van de Spaanse slachtoffers van de Slag om Anoual in Melilla, waarna hij verklaarde dat de Canarische Eilanden en hun omgeving, tot Spanje behoren.
Zijn bezoek en verklaringen werden beledigend gevonden door minister van Buitenlandse Zaken Saadedine El Othmani, die donderdag de ambassadeur van Spanje in Marokko op het matje heeft geroepen.
Zorgen om dodelijke weg in Noord-Marokko
Emirati kroonprins richt holding op in Marokko
Moulay Hassan in Tanger, ook Lalla Salma verwacht
Ihattaren kiest definitief voor Marokko boven Nederland
Hakim Ziyech met moeder, Nayef Aguerd en Kurt Zouma in Marrakech
Nieuwe metaalvondsten in Marokko: koper, goud en zilver
Zorgen om dodelijke weg in Noord-Marokko
Moulay Hassan in Tanger, ook Lalla Salma verwacht
Nieuwe metaalvondsten in Marokko: koper, goud en zilver
Tanger verscherpt bouwcontrole na mislukt project
Drones, helikopters, raketten… Marokko bereidt zich voor
Oorlog Iran-Israël: Royal Air Maroc kalmeert reizigers
Marokko staat voor nieuwe extreme hittegolf
Hoe probleemprojecten in Marokko door criminelen worden gebruikt