16 april 2020 - 17:30 - Marokkanen in het buitenland
Marokko heeft ingestemd met de terugkeer van Spaanse Marokkanen naar Spanje. Wel moet het Zuid-Europees land voor hun repatriëring zorgen.
De vereniging Itran heeft een beroep gedaan op de Spaanse minister van Buitenlandse zaken Arancha González Laya om de repatriëring van Spaanse Marokkanen te regelen.
Volgens de organisatie heeft Rabat de terugkeer van Marokkanen naar de gastlanden nooit verboden maar oordeelt dat de repatriëring door deze landen moet worden georganiseerd.
Europa Press vernam van Mohamed Alami Susi, voorzitter van Itran, dat het voornamelijk gaat om mensen wiens families in het buitenland zijn gebleven, mensen die geen geld hebben, medicijnen nodig hebben of ernstig ziek zijn.
Alami Susi hekelde wel het feit dat toen de grenzen van Sebta en Melilla uitzonderlijk waren geopend om Spanjaarden te laten vertrekken, Marokkanen uit Europa de grens niet over mochten. Sinds de sluiting van de grenzen en het luchtruim vertrok slechts één vliegtuig naar Spanje met 150 Spanjaarden aan boord. Ook toen mochten Marokkanen uit Spanje niet meevliegen.
Vrouw valt dood in casino Tanger, parket eist onderzoek
AI voorspelt: "Geen Gouden Bal voor Achraf Hakimi"
Marokko onderzoekt verdacht bedrag van 100 miljoen dirham
Hond veroorzaakt ongeval: gezin sleept Marokkaanse snelwegen voor de rechter
Marokkaanse koopt in Franse onderzeeërs
WK-stunt Marokko: revanche in 2026?
Honderden Marokkanen uit diaspora vast in Marokko door onbekend document
Mocronado Akil werd verliefd op Leny: "Haar vader vond dat niet leuk"
Revolut mikt op Marokkaanse diaspora
Marokkaanse diaspora: opgelet voor bandentruc op Spaanse snelwegen!
Europa blokkeert geldtransfers Marokkaanse diaspora
Zes meter hoge golven leggen bootverkeer Marokko-Spanje lam
Douane deelt tips voor belastingvrij shoppen in Marokko
Vijf fiscale voordelen voor Marokkanen in het buitenland