28 december 2019 - 19:30 - Marokko
In Fnideq is sinds enkele weken de kalmte teruggekeerd als gevolg van het vertrek van een groot aantal smokkelaars en hun families.
Duizenden families zouden in de afgelopen weken de kleine stad in het noorden van Marokko hebben verlaten om naar hun geboortestad terug te keren. Dat bericht Al Ahdath Al Maghribia.
Het vertrek van deze families, die van de smokkel van goederen tussen Sebta en Marokko leefden, is een gevolg van het besluit van de Marokkaanse autoriteiten om de grensovergang Tarajal II te sluiten.
Volgens het blad zijn de straten veel kalmer, het verkeer vlotter en worden de boulevards niet meer bezet door straatventers. Ook daalden de huurprijzen van woningen omdat het aanbod groter is dan de vraag. Zelfs in het verbruik van water en elektriciteit werd een sterke daling gemerkt.
De situatie zal naar verwachting niet veel veranderen, daar de autoriteiten de grensovergang definitief zouden hebben gesloten voor goederensmokkelaars, wat officieel niet wordt bevestigd.
Salaris gegarandeerd voor Marokkaanse voetbalsters
De harde waarheid achter kameelritten in Marokko
Marokko’s vastgoeddroom, post-WK nachtmerrie?
Meerdere regio’s centraal in corruptieschandaal in Marokko
Azzedine Ounahi weigert topclub
Spanje haalt vlaggen weg bij Marokko: discreet signaal aan Rabat?
De harde waarheid achter kameelritten in Marokko
Marokko’s vastgoeddroom, post-WK nachtmerrie?
Meerdere regio’s centraal in corruptieschandaal in Marokko
Deze souvenirs moet je zeker niet meenemen uit Marokko
Marokko koopt voor miljarden aan Israëlische wapens
Marokko onderzoekt duizenden dubieuze vastgoedverkopen
Belg al vier jaar onterecht vast in Marokko?
Cocaïnegebruik neemt toe bij Marokkaanse jetset