22 maart 2025 - 22:10 - Marokko
Tijdens Ramadan worden moskeeën in verschillende steden in Noord-Marokko geconfronteerd met een groeiend probleem: schoenendiefstal. Dit fenomeen veroorzaakt grote ergernis onder de gelovigen.
De afgelopen weken zijn er diverse diefstallen gemeld, wat heeft geleid tot oproepen om deze praktijken, die de heiligheid van de gebedshuizen schenden, een halt toe te roepen.
Lees ook: Kinderen zorgen voor overlast in moskeeën Driouch
In Beni Bouayach, in de provincie Al Hoceima, heeft de politie donderdag twee jongeren gearresteerd die ervan worden verdacht schoenen van gelovigen te hebben gestolen tijdens het Tarawih-gebed in een van de moskeeën van de stad. Enkele dagen geleden stal een dief in Temara ook al schoenen van gelovigen in de Al Safa en Al Marwa-moskee in de wijk Nahda 2.
Lees ook: Imam en muezzin op de vuist om water in Marokkaanse moskee
In Tetouan hebben moskeeën maatregelen genomen door bewakingscamera’s te installeren, als reactie op de toenemende klachten van gelovigen over schoenendiefstal tijdens de Ramadan, wanneer er een grote opkomst is voor de gezamenlijke gebeden en Tarawih.
Ezelraces in Marokko: viraal succes maar ook veel kritiek
Deze Marokkaanse badplaats is perfect voor einde zomer
Zakaria El Ouahdi kiest familie boven carrière
Brits echtpaar adopteert Marokkaanse zwerfhond na 80 km achtervolging
Bruiloft in Tanger eindigt in vlammenzee
Bekende influencer krijgt celstraf en hoge boete in Marokko
Ezelraces in Marokko: viraal succes maar ook veel kritiek
Deze Marokkaanse badplaats is perfect voor einde zomer
Brits echtpaar adopteert Marokkaanse zwerfhond na 80 km achtervolging
Bruiloft in Tanger eindigt in vlammenzee
Bekende influencer krijgt celstraf en hoge boete in Marokko
Vermiste man van 87 dood teruggevonden in rivierbedding Tanger
Ranking waarschuwt toeristen voor voedselvergiftiging in Marokko
De stad die Churchill en Roosevelt verenigde: Marrakech onthult geheimen