2 juni 2025 - 20:30 - Marokko
Op blote voeten naar huis na het vrijdaggebed: het overkwam diverse moskeegangers in de Marokkaanse stad Taroudant. Terwijl zij aan het bidden waren, sloegen dieven hun slag en gingen er vandoor met de schoenen die de gelovigen bij de ingang hadden achtergelaten.
De diefstal van schoenen bij moskeeën is een hardnekkig fenomeen in Taroudant, maar de laatste tijd was het rustig geworden nadat de meeste gebedshuizen in de regio bewakingscamera’s hadden geïnstalleerd. De recente diefstallen tonen echter aan dat de daders weer actiever zijn en nieuwe manieren vinden om ongestoord hun slag te slaan, tot grote frustratie van de lokale gemeenschap.
Lees ook: Menselijke resten gevonden in moskee Ben Ahmed
Het probleem beperkt zich bovendien niet tot schoeisel. In andere gebieden klagen burgers over een breder scala aan kleine criminaliteit rondom de gebedshuizen. Zo worden er ook fietsen gestolen en worden bezoekers soms het slachtoffer van zakkenrollers op de binnenplaatsen van de moskeeën.
Lees ook: Gewapende man in gevechtskleding zaait angst bij moskee
De recente gebeurtenissen in Taroudant hebben de discussie over de veiligheid bij de moskeeën opnieuw doen oplaaien. Het feit dat de diefstallen plaatsvinden tijdens een moment van bezinning, wordt door de slachtoffers als bijzonder respectloos ervaren en versterkt het gevoel van onveiligheid.
Marokko’s digitale revolutie voor diaspora
Gezochte cryptocrimineel opgepakt in Marokko
Marokko onderhandelt terugkeer 120 vrouwen uit Saoedi-Arabië
Marokko vreest cashproblemen tijdens Eid ul-Adha
Nederlander in beeld bij Wydad Casablanca
Nederlandse framboos verovert Marokko en Spanje
Marokko’s digitale revolutie voor diaspora
Gezochte cryptocrimineel opgepakt in Marokko
Marokko onderhandelt terugkeer 120 vrouwen uit Saoedi-Arabië
Marokko vreest cashproblemen tijdens Eid ul-Adha
Holland America Line breidt uit, Marokko blijft favoriet
Markten gesloten, nergens schapen in Noord-Marokko
Slangenbeet eist leven in Ouazzane
Zaak Daniel Ziouziou over verduistering in Tetouan blijft rekken