Zoeken

Schandaal in Nador: artsen verdacht van vervalsen medische dossiers

- Marokko

Geschreven door Nawel Serdouni

In Nador is een onderzoek gestart naar de vervalsing van medische certificaten en dossiers. Het Openbaar Ministerie heeft opdracht gegeven voor het onderzoek na een klacht van een arts uit de privésector tegen twee artsen die in een openbaar ziekenhuis werken.

De arts die de klacht indiende, beschuldigt zijn collega’s ervan illegaal operaties te hebben uitgevoerd buiten het ziekenhuis en valse documenten te hebben opgesteld om de kosten te laten vergoeden door verzekeringsmaatschappijen. Dit meldt de klager aan TelQuel.

Lees ook: Baby overlijdt door gebrek aan artsen in Driouch

De gerechtelijke politie in Nador heeft de klager al ondervraagd. Binnenkort zullen ook de twee beschuldigde artsen worden gehoord. De klager heeft verschillende bewijsstukken en een getuigenverklaring overlegd om zijn beschuldigingen te ondersteunen.

Lees ook: Neparts gearresteerd in Marokko na behandelen duizenden patiënten

Het onderzoek naar de vermeende fraude is nog gaande. De autoriteiten doen onderzoek naar de zaak. Mocht blijken dat de artsen zich schuldig hebben gemaakt aan valsheid in geschrifte, dan kunnen zij strafrechtelijk vervolgd worden.

Lees meer

Schandaal in Tanger: arts stal medicijnen ziekenhuispatiënten

Een arts van het academisch ziekenhuis Mohammed VI in Tanger is gearresteerd op verdenking van het stelen en doorverkopen van medicijnen. Ook zijn handlanger is opgepakt.

Schandaal bij grondregistratie Tanger

Een voormalig medewerker van de dienst grondregistratie in Beni Makada, Tanger, is veroordeeld tot een jaar gevangenisstraf voor het vervalsen van officiële documenten.

Medische hulp uit Spanje voor kansarme kinderen Nador

Spaanse artsen hebben in Nador een medische missie uitgevoerd waarbij negen kansarme Marokkaanse kinderen succesvol zijn geopereerd.

Artsen in Marokko voor de rechter na zware medische fout

Twee artsen en de eigenaar van een privékliniek in Casablanca staan terecht voor de dood van een patiënte. Ze worden beschuldigd van nalatigheid en medische fouten.

Politieagent in Fez was oplichter

De regionale politie van Fez is een onderzoek gestart naar een agent die wordt verdacht van fraude, oplichting en afpersing.

Bladna.nl

Bladna.nl - 2026 - Contact - Over Bladna.nl - Privacybeleid - Ons team