6 maart 2024 - 10:00 - Wereld
De Marokkaanse ambassade in Riyad heeft gereageerd op een "oproep tot hulp" van Marokkaanse vrouwen die vastzitten in de Al-Malaz-gevangenis in Riyad. De ambassade wil "duidelijkheid scheppen" over de situatie.
Er zijn 62 Marokkaanse vrouwen in de gevangenis, in tegenstelling tot de 152 die op sociale media werden genoemd. De ambassade benadrukt dat de juridisch adviseur van de ambassade in Riyad regelmatig contact heeft met de gevangenen en hen bijstaat.
Lees ook: Marokkaanse vrouwen in Saoedi-Arabië als slaven verkocht
De meeste gevangenen willen zo snel mogelijk naar Marokko worden gerepatrieerd. De ambassade kan echter niet ingrijpen in de procedures van de Saoedische justitiële autoriteiten.
Lees ook: Vrouwen ontrouwe Saoediërs mogen nu ook naar Marokko reizen om hen te komen halen
Van de 62 gevangenen zijn er 14 veroordeeld en wachten 48 nog op hun proces. Prostitutie is de meest voorkomende aanklacht (41), gevolgd door drugshandel (16), mishandeling en moord (2), diefstal (1), alcoholmisbruik (1) en hekserij (1).
Wonderkind Lamine Yamal breekt nieuw record
Marokkaanse diaspora : hoe 90% korting bij de douane krijgen?
Tanger geschokt: vader valt lerares aan op school
Marokkaanse familie El Ballouti terroriseert België
Ongerustheid in Tanger door grote actie bij Bank Al-Maghrib
Turbo voor de rechter voor moord op echtgenoot Rym Fikri
Marokkaanse familie El Ballouti terroriseert België
H&M goes Marrakech in nieuwe collectie
Racisme in België live op televisie onthuld
Chaos met pelgrimsvluchten in Saoedi-Arabië: Marokko komt met oplossing
Gasleiding Nigeria-Marokko: VS wil meedoen!
Ryanair in Marokko: droom wordt nachtmerrie
Klaas opgelicht door grote liefde, 85.000 euro verdwenen in Marokko
Marokko redt Spanje van totale black-out na massale stroomuitval