5 maart 2013 - 16:29 - Marokko
Tijdens Ramadan gaat het salaris van predikers die door Marokko naar het buitenland worden gestuurd, stijgen van 4500 tot 30.000 dirham.
Een ontwerpdecreet wordt hierover deze week voorgelegd aan de regeringsraad door minister van Islamzaken Ahmed Toufiq. Daarin wordt bepaald dat Imams een financiële vergoeding krijgen van 1000 dirham per dag. Daarbij komt nog een heen-en terugreis met het vliegtuig, betaald door het ministerie.
Marokko wil op die manier strijden tegen Malikisme en Ash’ari stromingen, en de ’spirituele veiligheid’ garanderen van de meer dan vier miljoen Marokkanen in het buitenland.
Het ministerie van Islamzaken zegt ook te willen strijden tegen de gevaren van religieus extremisme, zoals de sjiitische en salafistische bewegingen.
Bovendien is Marokko bezorgd door de vele bekeringen tot het Christendom bij derde generatie Marokkanen, met name in België en Duitsland.
Achraf Hakimi en Imaan Hammam in koppel?
België waarschuwt reizigers voor Marokko
Vader Lamine Yamal voor de rechter, dubbele rol in steekpartij
Fikse boete voor man die uitkering ontving tijdens vakantie in Marokko
Geen schaduw, wel palmbomen: kritiek in Marokko
Sofian Kiyine opnieuw bij spectaculair ongeval betrokken
België waarschuwt reizigers voor Marokko
Geen schaduw, wel palmbomen: kritiek in Marokko
Marokko pakt landroof keihard aan
Geldafpersing op Marokkaanse weg (video)
Politicus vast voor vastgoedfraude in Tanger
Belangrijke verbindingsweg in Nador is "een schande"
Marokkaans raadslid doneert lever om tante te redden
Nederlander betrapt met camper vol hasj bij grens Marokko