Suikerfeest op donderdag 8 augustus in België
Het Suikerfeest dat het einde van de Ramadan aankondigt, wordt dit jaar op donderdag 8 augustus gevierd in België. Dat meldt de Moslimexecutieve van België (EMB) woensdag.
8 juli 2013 - 21:45 - België
Ramadan begint woensdag 10 juli 2013 in België. Dat meldt de Moslimexecutieve van België maandag op zijn website.
Ramadan is de negende maand van de Hidjra-kalender en duurt 29 à 30 dagen. Deze maand is één van de vijf zuilen van de Islam, samen met de geloofsbelijdenis, het gebed, de aalmoes en de bedevaart.
Gedurende de Ramadan mogen moslims van zonsopgang tot zonsondergang niet eten, drinken, roken of seks hebben.
Dit jaar - 1434 van de Islamitische kalender - eindigt Ramadan naar verwachting op 8 of 9 augustus in België. Die dag vieren de moslims het Suikerfeest of Eid Al Fitr.
Lees meer
Het Suikerfeest dat het einde van de Ramadan aankondigt, wordt dit jaar op donderdag 8 augustus gevierd in België. Dat meldt de Moslimexecutieve van België (EMB) woensdag.
Ramadan begint dit jaar op woensdag 10 juli 2013 in Marokko. Dat meldt het Marokkaanse ministerie van Islamzaken maandagavond.
Ramadan begint dit jaar op woensdag 10 juli in Nederland. Dat hebben schriftgeleerden in Saoedi-Arabië maandagavond aangekondigd.
De Ramadan begint over enkele weken. Dit jaar’s vastenperiode zal de langste Ramadandagen kennen in 33 jaar.
De eerste dag van de Ramadan wordt op dinsdag 9 juli 2013 verwacht in België. De Moslimexecutieve van België zal dit kort voor het begin van de vastenmaand bevestigen.