Zoeken

Ryanair pompt 3 miljard dollar in Marokkaanse expansie

10 januari 2026 - 19:00 - Economie

De Ierse luchtvaartmaatschappij Ryanair heeft haar langetermijnvisie voor de Marokkaanse markt gepresenteerd, waarbij aanzienlijke investeringen centraal staan. De prijsvechter is van plan zijn financiële betrokkenheid in het koninkrijk tegen 2030 fors te verhogen. Deze strategie is nauw verbonden met de verwachte groei van de toeristische sector en de voorbereidingen op grote internationale sportevenementen. De groep zet in op een substantiële uitbreiding van het aantal passagiers en vliegbewegingen om haar positie in de regio te consolideren.

De komende jaren wil de Europese marktleider zijn totale investering in Marokko opvoeren naar meer dan 3 miljard dollar. Volgens algemeen directeur Eddie Wilson streeft de maatschappij naar een volume van 20 miljoen passagiers per jaar. Sinds de eerste vluchten in 2006 is er al ruim 1,6 miljard dollar geïnvesteerd in de Marokkaanse infrastructuur. Deze versnelling moet aansluiten bij de economische ambities van het land en de gezamenlijke organisatie van het wereldkampioenschap voetbal met Spanje en Portugal.

Lees ook: Ryanair opent nieuwe uitvalsbasis in Rabat

Het jaar 2024 betekende een omslagpunt voor het bedrijf met de introductie van binnenlandse vluchten, waarmee de eerdere marktverhoudingen tussen Royal Air Maroc en Air Arabia werden doorbroken. Inmiddels bedient de maatschappij dertien luchthavens en beschikt zij over vijf operationele bases in het land. De meest recente toevoeging is de basis in Rabat, die eind vorig jaar werd geopend. Voor de verdere schaalvergroting zullen zestien extra toestellen aan de Marokkaanse vloot worden toegevoegd tussen 2027 en 2034.

Ondanks vragen over uitbreiding naar andere Arabische of Afrikaanse markten, blijft de focus van de luchtvaartgroep strikt liggen op de verbinding tussen Europa en Marokko. Wilson benadrukte dat het ontbreken van specifieke vliegrechten expansie naar andere regio’s momenteel verhindert. De nabijheid van het continent en de aanwezigheid van een grote Marokkaanse gemeenschap in Europa vormen de drijvende kracht achter deze keuze. Jaarlijks reizen ongeveer twee miljoen Marokkaanse Europeanen tijdens de zomerperiode met de prijsvechter naar hun land van herkomst.

Lees ook: Ryanair schrapt miljoen stoelen in België: Marokko-vluchten getroffen

Momenteel biedt Ryanair jaarlijks 11 miljoen stoelen aan op haar Marokkaanse routes. Hoewel de start op de binnenlandse markt als complex werd ervaren, neemt het gebruik van de tien reeds operationele routes gestaag toe. Het doel is om met lage tarieven — vorig jaar lag de gemiddelde ticketprijs rond de 60 euro — een betaalbaar alternatief te bieden voor reizen tussen de grote Marokkaanse steden en internationale bestemmingen.

Bladna.nl

Bladna.nl - 2025 - Contact - Over Bladna.nl - Privacybeleid - Ons team