10 september 2024 - 13:00 - Economie
De Ierse budgetmaatschappij Ryanair heeft de afgelopen jaren een flinke opmars gemaakt op de luchtvaartmarkt tussen Marokko en Europa. Het bedrijf heeft zelfs de nationale luchtvaartmaatschappij Royal Air Maroc voorbijgestreefd in termen van aangeboden stoelen.
Tussen 2019 en 2024 is het aantal beschikbare stoelen op vluchten tussen Marokko en Europa met 36,3% gestegen. Ryanair voert de lijst aan met een indrukwekkende 9.839.356 stoelen, een groei van 96,7% ten opzichte van 2019. Royal Air Maroc volgt op de tweede plaats met 4.846.852 stoelen, wat een lichte daling van 3% betekent in vergelijking met 2019. Air Arabia Maroc staat op de derde plaats met 3.186.444 stoelen en een groei van 26,4%.
Lees ook: Ryanair vs Royal Air Maroc: wie wint in Marokko?
Budgetmaatschappijen domineren duidelijk de markt. EasyJet staat op de vierde plaats met 2.901.475 stoelen (een groei van 123,7%), gevolgd door Wizz Air met 411.842 stoelen (een enorme groei van 606,4%). Ook grote Europese luchtvaartmaatschappijen hebben bijgedragen aan de groei. Transavia staat op de vijfde plaats met 2.575.977 stoelen (een groei van 34,6%) en Air France volgt met 1.217.697 stoelen (een groei van 30,6%). Andere spelers zijn Vueling (491.229 stoelen, 51,7%) en Iberia (505.805 stoelen, 28,4%). De TUI Group daarentegen zag een aanzienlijke daling van 32,8%.
Bus met Marokkanen valt stil op Franse snelweg, Marokko grijpt in
Marokko keurt internationaal kentekenplaat goed
Nieuwe dam in Taounate: hoop voor water, energie en banen
Atlas Leeuwen nr 1 in Afrika
Dode en gewonden bij frontale botsing in Tanger
Dubai levert rechterhand drugsbaron ’Monte Christo’ uit aan België
Marokko kiest voor nieuw belastingstelsel
Royal Air Maroc floreert, Air Algérie blijft achter
Chinese auto-invasie in Marokko baart zorgen
Marokko’s kostelijke strijd om oogsten te redden
Russische diesel via Marokko naar Spanje gesmokkeld
Slim belasting besparen op je woning in Marokko
Emirates werft massaal cabinepersoneel in Marokko
Hollands groen verovert Marokko!