30 juli 2012 - 18:30 - Economie
Royal Air Maroc zal op dinsdag al haar agentschappen in Frankrijk definitief sluiten, met uitzondering van haar kantoor in Parijs. Deze zal vanaf woensdag 1 augustus, alle activiteiten van de groep in Frankrijk beheren.
RAM wil op deze manier haar uitgaven verminderen, zoals vereist door het contract dat ze in 2011 tekende met de Marokkaanse overheid. De vliegmaatschappij zal in de toekomst beroep doen op een netwerk van touroperators om tickets in Frankrijk te verkopen.
De zes agentschappen die worden gesloten bevinden zich in Straatsburg, Bordeaux, Marseille, Lyon, Nantes en Nice. Volgens RAM waren dezen al lang niet meer in fase met de markt, daar de meeste klanten nu hun tickets online boeken.
Royal Air Maroc gebruikte meer dan 70 mensen in Frankrijk. De beslissing zorgde dan ook voor veel ophef, vooral omdat de sluiting van de agentschappen maar een week geleden werd aangekondigd.
De luchtvaartmaatschappij, die haar financiële situatie heeft verbeterd sinds het begin van het jaar, boekte een operationele winst van 836 miljoen dirham tijdens deze periode, haar beste prestatie in 10 jaar.
Steun Hakim Ziyech tevergeefs, Quincy Promes blijft in de gevangenis
Sensatie in Marseille: Nayef Aguerd maakt knallende start
Marokko zet Algerije onder druk in VN: "Kom aan de rondetafel"
Marokko lanceert megaplan: 1,45 miljard dirham voor treinstations
Tip inlichtingendienst Marokko leidt tot arrestatie Franse drugscrimineel
Record drugsvangst in Spanje dankzij Marokko
Marokko lanceert megaplan: 1,45 miljard dirham voor treinstations
30 dagen: zo dwingt de Marokkaanse fiscus slapende bedrijven tot regularisatie
Marokko vs Turkije: de strijd om de elektrische auto
Ruim 800 Chinese wagens naar Marokko vertrokken via nieuwe zeeroute
Marokkaanse arbeidsmarkt voor kritiek punt
Miljoeneninvestering: Israëlische agroreus wil Marokkaanse avocadoteelt redden
Stellantis haalt Marokkaanse arbeiders naar Servië
Bende achter crypto-ontvoeringen vanuit Marokko aangestuurd, van scholier tot acteur