31 juli 2024 - 23:00 - Marokko
Rood vlees is voor veel Marokkaanse gezinnen met een modaal inkomen onbetaalbaar geworden. Door de aanhoudend hoge prijzen kiezen zij steeds vaker voor alternatieven zoals peulvruchten en vis.
De prijsstijgingen begonnen al voor het Offerfeest en zijn sindsdien niet afgenomen. In Casablanca bijvoorbeeld kost een kilo kalfsvlees nu tussen de 100 en 110 dirham, terwijl schapenvlees rond de 140 dirham per kilo ligt. Ook gehakt en worst zijn duurder geworden, met prijzen tussen de 110 en 115 dirham per kilo, meldt Kech24.
Lees ook: Vleesprijzen in Tanger en Tetouan schieten omhoog: tot 300 dirham/kg
De zorgen over de hoge vleesprijzen leven breed in de Marokkaanse samenleving. Parlementslid Mohamed Hichami van de MP-partij heeft het ministerie van Landbouw en Visserij om opheldering gevraagd. In een schriftelijke vraag dringt hij er bij minister Mohamed Sadiki op aan om de prijzen van veevoer te reguleren, zodat de kosten van rood vlees en gevogelte niet verder stijgen.
Belasting betalen in Marokko verandert
Zorgen om dodelijke weg in Noord-Marokko
Emirati kroonprins richt holding op in Marokko
Moulay Hassan in Tanger, ook Lalla Salma verwacht
Ihattaren kiest definitief voor Marokko boven Nederland
Hakim Ziyech met moeder, Nayef Aguerd en Kurt Zouma in Marrakech
Zorgen om dodelijke weg in Noord-Marokko
Moulay Hassan in Tanger, ook Lalla Salma verwacht
Nieuwe metaalvondsten in Marokko: koper, goud en zilver
Tanger verscherpt bouwcontrole na mislukt project
Drones, helikopters, raketten… Marokko bereidt zich voor
Oorlog Iran-Israël: Royal Air Maroc kalmeert reizigers
Marokko staat voor nieuwe extreme hittegolf
Hoe probleemprojecten in Marokko door criminelen worden gebruikt