20 januari 2021 , 10:40 - Nawel Serdouni - Sport
Het strafschop tegen Willem II van RKC-aanvoerder Anas Tahiri was zondag ook het enige doelpunt van zijn club. Geëmotioneerd liet hij na het scoren zijn ondershirt zien, waarop stond: "Pour toi, Ayoub" (Voor jou, Ayoub). Een eerbetoon aan zijn overleden neefje.
De voormalig Marokkaans jeugdinternational Anas Tahiri staat op nummer één op de lijst van strafschoppennemers. Hij wist dan ook dat hij zou scoren met de penalty op slag van rust en hij wist ook op voorhand dat hij de tekst ’Pour toi Ayoub’, met daarbij een blauw hartje, zou kunnen tonen aan het publiek.
"Ik had een klein neefje, die had een hele zware handicap", zo verklaarde de Belgische Marokkaan zijn actie na de wedstrijd. "Hij is een paar maanden geleden overleden. Met dit shirt wil ik laten zien dat ik aan hem denk," meldt Nu.nl.
Na zijn eerste doelpunt van het seizoen was Tahiri zichtbaar geëmotioneerd en opgelucht dat er meteen voor rust werd gefloten. "Daardoor kon ik de knop weer even omzetten. Het was fijn om vandaag voor hem te kunnen scoren. Het leven gaat door, maar ik zal hem de rest van mijn leven in mijn hart houden."
Megabrug bij Nador bijna klaar
Walid Regragui reageert op eerste Afrika Cup-overwinning
Vueling opent routes naar Nador en Tanger
XXL-cheque voor Marokkaans talent Ayyoub Bouaddi
Marokko is hot: records sneuvelen
Marokko opent Afrika Cup met zege en wereldgoal van El Kaabi
Walid Regragui reageert op eerste Afrika Cup-overwinning
XXL-cheque voor Marokkaans talent Ayyoub Bouaddi
Marokko opent Afrika Cup met zege en wereldgoal van El Kaabi
Abderrazak Hamdallah als reddende engel in Safi
Marokko’s geheim wapen om Europees voetbaltalent
Jordaanse speler excuseert zich bij Tarik Sektioui
Abderrazak Hamdallah zegt Marokko vaarwel
Marokko begint als topfavoriet, missie is vloek van 1976 doorbreken