28 maart 2025 - 10:30 - Wereld
De luxe huurmarkt in Madrid heeft de afgelopen jaren een gestage groei doorgemaakt. Veel Marokkanen zijn eigenaar van luxe huizen in de Spaanse hoofdstad, waarvan de maandelijkse huur in sommige wijken 25.000 euro heeft bereikt.
Volgens gegevens van makelaarskantoor Barnes is 86% van de luxe huurwoningen in Madrid eigendom van Spanjaarden. De overige 14% is eigendom van Marokkanen, Venezolanen, Guatemalteken, Mexicanen, Duitsers, Fransen en Russen. Dit percentage zou de komende jaren kunnen omslaan, waarschuwt Barnes, dat aangeeft dat 92% van de klanten op de luxe vastgoedmarkt in Spanje buitenlanders zijn.
Lees ook: Spanje schaft "gouden visa" voor rijke Marokkanen af
In de wijk Los Jerónimos, in het hart van Madrid, bereikte de huurprijs van een woning 25.000 euro per maand. Een record in de Spaanse hoofdstad, meldt Infobae. In de meest gewilde wijken van Madrid variëren de prijzen gemiddeld tussen de 3000 en 8000 euro per maand. Retiro staat bovenaan met een gemiddelde prijs van 7843 euro per maand, gevolgd door Salamanca met 5081 euro, Chamberí met 3293 euro en het centrum van Madrid waar de huurprijzen van woningen 3076 euro bedragen.
De vooruitzichten wijzen op een sterkere vraag naar dit type woningen, zowel van binnen- als buitenlanders, wat de positie van Madrid als een van de meest gewilde bestemmingen ter wereld voor de huur van luxe woningen zou kunnen versterken. Dezelfde trend wordt waargenomen in andere regio’s van Spanje, zoals de Costa del Sol, Barcelona en de Balearen. Nadeel is dat de belangstelling voor luxe vastgoed deze steden minder leefbaar kunnen maken voor degenen die een appartement tegen een redelijke prijs willen huren.
Lees ook: Spanje wil belasting van 100% voor huizenkopers uit Marokko
Barnes meldt verder dat bijna de helft van de huurders van luxe woningen in Madrid, namelijk 49%, van buiten Europa komt. Onder hen bevinden zich staatsburgers van Zuid-Amerika (30% van het totaal), Noord-Amerika (9%) en Azië (8%).
Geldafpersing op Marokkaanse weg (video)
Europa zoekt naar deze vermiste Marokkaanse topsporters
Politicus vast voor vastgoedfraude in Tanger
Belangrijke verbindingsweg in Nador is "een schande"
Marokkaans raadslid doneert lever om tante te redden
Nederlander betrapt met camper vol hasj bij grens Marokko
Europa zoekt naar deze vermiste Marokkaanse topsporters
Utrechtse Amir slachtoffer fatbike-drama
Hoensbroekse Yasmin (3) overlijdt na stopzetten behandeling
Palestijnse vlag op joodse profielen, Marokkaanse student veroordeeld
Veel mysterie rond dodelijke val Abdel uit raam in Brussel
Dubai levert rechterhand drugsbaron ’Monte Christo’ uit aan België
Rechtszaak Amsterdam: verdachten brachten vrouwen uit Marokko voor prostitutie
Imam Alkmaar ontslagen na Israël-trip