12 december 2024 - 22:10 - Marokko
De taxisector in Marokko ondergaat grote veranderingen. Steeds meer taxichauffeurs krijgen een contract en worden aangemeld bij de sociale zekerheid. Dit is het gevolg van een overheidsbeleid dat de arbeidsverhoudingen in de sector wil reguleren.
Koning Mohammed VI heeft een uitgebreid sociaal hervormingsplan in gang gezet, waarvan deze maatregel deel uitmaakt. Provinciegouverneurs mogen nu alleen nog taxivergunningen verlenen aan bedrijven die arbeidscontracten afsluiten met hun chauffeurs. Dit staat in een richtlijn van het ministerie van Binnenlandse Zaken.
Lees ook: Marokko haalt oude taxi’s van de weg
De chauffeurs moeten in het bezit zijn van een vertrouwensvergunning en een geldige beroepskaart. Ook moeten ze worden aangemeld bij de provinciale autoriteiten en de sociale zekerheid. Verder moeten bedrijven minstens evenveel chauffeurs in dienst hebben als ze vergunningen hebben. En alleen chauffeurs met een contract mogen de taxi’s besturen.
Lees ook: Marokko kondigt grote hervorming taxisector aan
Minister van Binnenlandse Zaken Abdelouafi Laftit benadrukt dat het ministerie zich inzet voor betere taxidiensten, stabiele arbeidsverhoudingen en betere sociale voorzieningen voor chauffeurs.
Racisme in België live op televisie onthuld
Ongelooflijke comeback: Marokko Afrikaans kampioen zaalvoetbal!
Nieuwe baan voor Tarik Sektioui
Anti-Amazigh racisme teistert Marokkaanse voetbal
Marokko bouwt gigantische scheepswerf om Spanje (en Europa) uit te dagen
Veel vluchten naar Marokko geannuleerd
Marokko bouwt gigantische scheepswerf om Spanje (en Europa) uit te dagen
Veel vluchten naar Marokko geannuleerd
Marokko en Algerije wedijveren ook over militair budget
Douanier in joggingbroek! Marokko kijkt verbaasd
Nador maakt van Kariat Arekmane vakantieparadijs
Cannabisthee? Marokko lanceert commercialisering
Marokko zet AI-camera’s in op scholen
Royal Air Maroc start nieuwe directe vlucht