21 maart 2025 - 13:43 - Marokko
De eens zo levendige gemeente Zeghanghane in de provincie Nador kampt met een ernstig ecologisch probleem. De straten worden overspoeld door afval en bouwpuin, waardoor er steeds meer vuilnisbelten ontstaan die een direct gevaar vormen voor de volksgezondheid en het aanzien van de stad.
De vraag die op ieders lippen brandt: waar blijft het enorme budget van 12,5 miljoen dirham dat voor de reiniging is gereserveerd? Ondanks dit aanzienlijke bedrag is de verwaarlozing overduidelijk. De straten worden niet meer schoongemaakt, controle en toezicht lijken volledig afwezig en de onvrede onder de burgers groeit met de dag.
Lees ook: Afvalplaag na iftars op Marokkaanse stranden
De staat van de afvalcontainers is een schrijnend voorbeeld van de tekortkomingen. De versleten bakken worden niet vervangen, waardoor de stad verstikt in afval en onaangename geuren en ongedierte vrij spel krijgen. Dit leidt tot grote ecologische en gezondheidsrisico’s.
Lees ook: Marokko: selfies met vuilnis in Nador
De inwoners van Zeghanghane eisen nu dringend actie van de lokale autoriteiten. Zij willen dat de gemeente de afspraken met het reinigingsbedrijf naleeft en ervoor zorgt dat de dienstverlening verbetert. Nieuwe afvalcontainers, een betere afvalinzameling en strenger toezicht zijn noodzakelijk om de investering van 12,5 miljoen dirham te rechtvaardigen. Het gebrek aan verantwoordelijkheid en controle is de belangrijkste oorzaak van deze voortdurende achteruitgang.
Nederlandse ambassadeur in Driouch
Couscous valt slecht bij Franse regering
Eindelijk onderzoek naar in zee verdwenen rugbyspeler Mehdi Narjissi (17)
Marokkaanse tabaksgigant onder druk door boycot
Royal Air Maroc helpt Brazilië meer toeristen aantrekken
Haagse Karim slachtoffer eermoord, daders voor de rechter
Nederlandse ambassadeur in Driouch
Marokkaanse tabaksgigant onder druk door boycot
Royal Air Maroc helpt Brazilië meer toeristen aantrekken
Rijke Marokkanen in vizier fiscus na luxe aankopen in Europa
Amerikaanse raketten voor Marokko
Nachtelijke invallen in Tetouan tegen wapen- en drugshandel
Marokko geschokt door video’s van dierenmishandeling door tieners
Bemiddelaars in Marokko steeds creatiever met Schengenvisa