Zoeken

Regering Marokko vreest hulp aan afgelegen gebieden

19 januari 2013 - 14:40 - Marokko

Geschreven door Laila A.

Humanitaire hulp aan de bevolking in afgelegen gebieden in Marokko, verontrust de regering. Bij de Binnenlandse Zaken vreest men een instrumentalisatie van deze hulp door islamitische groeperingen.

Mohand Laenser’s afdeling vreest dat islamistische bewegingen zoals Al Adl Wal Ihssane of stromen van de Salafia Jihadia, vooral hulp sturen om de sympathie te wekken.

Autoriteiten van afgelegen zones zoals Anfgou, moeten daarom de Binnenlandse zaken op de hoogte houden van alles wat ze krijgen volgens Al Khabar.

Bewoners van onbereikbare zones in sneeuwperiodes, krijgen ​​voornamelijk olie, bloem, suiker, dekens, kleding en hout voor verwarming.

In Anfgou werd Moha, papa van een 4-jarig jongetje, vorig weekend begraven. De man overleed aan gebrek aan zorg na kou te hebben gevat. Ginder is alle hulp dan ook meer dan welkom.

Is de bezorgdheid van de Marokkaanse regering gerechtvaardigd?

Lees meer

Einde medische missie Marokko in Palestina

De medische ploeg van het Marokkaans leger dat in Gaza een veldhospitaal had opgericht in november vorig jaar, is terug in Marokko.

Marokko houdt prijzen in het oog tijdens Ramadan

Het Marokkaanse ministerie van Binnenlandse Zaken gaat tijdens de Ramadan meer controle uitoefenen op de voedselprijzen. De regering wil overschrijdingen voorkomen van...

Spaanse koning Juan Carlos bezoekt Marokko

Koning Juan Carlos van Spanje brengt in maart een officieel bezoek aan Marokko. Dat meldden diplomatieke bronnen aan de Spaanse krant La Razon.

Daders groepsverkrachting opgepakt in Rabat

Drie mannen van rond de twintig zijn deze week aangehouden voor de groepsverkrachting van een Aziatische vrouw in Rabat.

Marokkanen vragen hulp Franse president in oplichtingszaken Marokko

Omdat de Marokkaanse regering weigert hen aan te horen, hebben Marokkaanse families uit Frankrijk, hulp gevraagd aan de Franse president François Hollande in vastgoedfraudezaken.

Bladna.nl

Bladna.nl - 2026 - Contact - Over Bladna.nl - Privacybeleid - Ons team