Zoeken

Nieuwe film "Razzia" van Nabil Ayouch verboden in Egypte

- Cultuur

Geschreven door Laila A.

De nieuwe film van de Marokkaanse filmmaker Nabil Ayouch, "Razzia", werd in Egypte verboden.

Volgens bronnen van H24info werd het besluit niet duidelijk gerechtvaardigd en werd de film wel tijdens privé aangelegenheden getoond.

Middleeasteye stelt dat de Egyptische autoriteiten de film hebben verboden omdat het tot "een revolutie zou kunnen aanmoedigen", omdat de film spreekt over de armere lagen van de bevolking in Marokko die op zoek zijn naar gerechtigheid. De film herinnert aan de incidenten op 25 januari 2011 die leidden tot de revolutie in Egypte.

Een andere aangehaalde reden is dat in de film van Nabil Ayouch het dagelijks leven van een Joodse restauranteigenaar wordt verteld. De Egyptische autoriteiten vrezen dat zijn verhaal een gevoel van sympathie en medeleven doet ontstaan.

De cast van "Razzia" bevindt zich al een week in Egypte om de film te promoten.

Lees meer

Keanu Reeves in Marokko voor opnames "John Wick 3"

Keanu Reeves wordt in Marokko verwacht voor de opnames van de derde aflevering van de film "John Wick".

Egypte blokkeert YouTube maand om anti-moslimfilm

De Egyptische justitie heeft besloten om YouTube een maand lang te blokkeren vanwege de islamofobe film "Innocence of Muslims".

Half miljoen bezoekers voor "Patser" met Ali B (video)

De film Patser met de Nederlands-Marokkaanse rapper Ali B heeft ruim 500.000 bioscoopbezoekers gehad.

Johnny Depp in Marokko verwacht

Johnny Depp wordt in de komende maanden in Marokko verwacht voor de opnames van een nieuwe film.

Nabil Ayouch deelt teaser nieuwe film "Razzia"

Marokkaanse filmmaker Nabil Ayouch heeft de teaser van zijn nieuwe speelfilm "Razzia" op internet gedeeld.

Bladna.nl

Bladna.nl - 2026 - Contact - Over Bladna.nl - Privacybeleid - Ons team