Zoeken

Ramadan: Marokkaanse zenders boeken succes

27 mei 2019 - 16:00 - Cultuur

Geschreven door Laila A.

Marokkaanse zenders doen het tegen alle verwachtingen in uitstekend tijdens de maand Ramadan.

Ruim 80 procent van de Marokkaanse kijkers kozen dit jaar voor Marokkaanse zenders, ondanks de ruim duizend beschikbare satellietzenders.

Volgens de kijkcijfers die door Marocmetrie werden vrijgegeven waren de zenders van de publieke omroep SNRT en 2M samen goed voor 84 procent marktaandeel in de twee eerste weken van de Ramadan.

Al Aoula won sinds het begin van de Ramadan vijf punten tijdens de iftar-uren.

Ook kiezen steeds meer Marokkanen voor andere middelen om de zenders te bekijken. Bewijs daarvan is het succes van de app van de SNRT die ruim 2 miljoen mensen per week aantrekt en 2,2 miljoen keer werd gedownload.

Lees meer

Televisiezender 2M boekt succes

2M is de meest bekeken televisiezender in Marokko. De tweede zender van Marokko doet het beter dan de zenders van de Marokkaanse publieke omroep SNRT.

Marokkanen minder productief tijdens de Ramadan?

De Ramadan wordt in Marokko als een periode van rust en lage productiviteit beschouwd. Maar een nieuw onderzoek toont aan dat dat niet het geval is.

Marokkaanse televisiezenders bijna failliet

In de afgelopen 10 jaar hebben Marokkaanse televisiezenders ruim 14 miljard dirham uitgegeven en zouden op hun punt staan om failliet te gaan.

Marokkaanse publieke televisie stopt met uitzenden sitcoms

Vanaf 2024 gaat de Marokkaanse publieke televisie geen sitcoms meer uitzenden. Het is een van de gevolgen van de reorganisatie van het Marokkaanse publieke radio- en...

Ongekend succes voor Timitar festival in Agadir

Het Timitar festival in Agadir heeft dit jaar een ongekend succes behaald. De 16e editie liep van 3 tot 6 juli.

Bladna.nl

Bladna.nl - 2026 - Contact - Over Bladna.nl - Privacybeleid - Ons team