Zoeken

Ramadan 2013 begint op woensdag 10 juli in Nederland

8 juli 2013 - 22:21 - Nederland

Geschreven door Laila A.

Ramadan begint dit jaar op woensdag 10 juli in Nederland. Dat hebben schriftgeleerden in Saoedi-Arabië maandagavond aangekondigd.

Het begin van de Ramadan wordt vastgesteld naargelang of de nieuwe maan wordt waargenomen. Omdat dat vanavond niet het geval was, begint Ramadan pas woensdag.

Ook in België begint de Ramadan op woensdag, aldus de Moslimexecutieve van België vandaag in een verklaring.

Ramadan is de negende maand van de Islamitische kalender. Vasten tijdens Ramadan is één van de vijf zuilen van de Islam, met de geloofsbelijdenis, het gebed, het geven van aalmoezen en de bedevaart.

Deze maand van vasten en onthouding duurt van 29 tot 30 dagen. Het einde van de Ramadan is gepland op 8 of 9 augustus 2013. Die dag vieren moslims Eid Al Fitr of het Suikerfeest.

Lees meer

Suikerfeest op donderdag 8 augustus in Nederland

Het Suikerfeest dat het einde van de Ramadan aankondigt, wordt dit jaar op donderdag 8 augustus gevierd in Nederland, net zoals in België. De maansikkel dat de maand Shawal...

Ramadan 2015 begint op donderdag 18 juni in Nederland

Ramadan begint dit jaar op donderdag 18 juni in Nederland. Het Hooggerechtshof van Saoedi-Arabië kondigde dinsdagavond de datum aan.

Ramadan 2016 begint op maandag 6 juni in Nederland

Ramadan begint dit jaar op maandag 6 juni in Nederland. Het Hooggerechtshof van Saoedi-Arabië bevestigde zondagavond de datum aan.

Ramadan 2013 begint op woensdag 10 juli in België

Ramadan begint woensdag 10 juli 2013 in België. Dat meldt de Moslimexecutieve van België maandag op zijn website.

Ramadan 2013 begint op 9 juli in Nederland

Ramadan begint dit jaar in België en Nederland op 9 juli. De begindatum hangt af van de stand van de maan en wordt een paar dagen voor het begin van de Ramadan bevestigd.

Bladna.nl

Bladna.nl - 2026 - Contact - Over Bladna.nl - Privacybeleid - Ons team