27 juni 2014 - 22:02 - Wereld
Ramadan begint dit jaar op zondag 29 juni in Nederland. Dat hebben schriftgeleerden van het Hooggerechtshof van Saoedi-Arabië vrijdagavond aangekondigd.
Het begin van de Ramadan wordt vastgesteld naargelang of de nieuwe maan wordt waargenomen. Omdat dat vanavond niet het geval was, begint Ramadan pas zondag.
Ook in Frankrijk, Spanje en de meeste Islamitische landen begint Ramadan 1435 op zondag. In Marokko wordt de datum vanavond aangekondigd door het ministerie van Islamzaken.
Ramadan is de negende maand van de Islamitische kalender. Vasten tijdens Ramadan is één van de vijf zuilen van de Islam, met de geloofsbelijdenis, het gebed, het geven van aalmoezen en de bedevaart.
Deze maand van vasten en onthouding duurt van 29 tot 30 dagen. Het einde van de Ramadan wordt rond 28 juli verwacht. Die dag vieren moslims Eid Al Fitr of het Suikerfeest.
Ramadan Mabrouk!
Lichaam vrouw gedumpt bij ziekenhuis in Marokko
ElGrandeToto weigert podium te delen met Saad Lamjarred
Ouders krijgen gelijk, baby in Marokko mag ’Massinissa’ heten
Strafschop bevrijdt Marokko en leidt tot kwartfinaleplek
Marokko’s cannabisbazen komen naar Amsterdam
Influencer Yasmin was eigenlijk een man, schandaal in Arabische wereld
Marokkaanse journalist door hel op Cuba vanwege pro-Israëlische mening
Kamervragen over stichting van profvoetballer Redouan El Yaakoubi
Verwarde Marokkaanse van dak in Istanbul gehaald en land uitgezet
’Imad Marrakech’ gaf vanuit Brusselse cel opdracht voor (vergis)moord
Terugroepactie in Marokko geproduceerde Peugeots
Mocro Maffia-acteur Marouane Meftah in de fout
Vrouw in Antwerpen vermomt zich als moslima om diefstal te plegen
Onveilig Brussel: de keiharde oproep van burgemeester Saliha Raïss