31 mei 2013 - 09:30 - Marokko
Rachid Rafaa, een Marokkaan die er in Frankrijk van wordt verdacht tot de internationale jihadistische beweging te behoren, mag niet worden uitgeleverd aan Marokko.
Het Europees Hof voor de Rechten van de Mens heeft aan Frankrijk gevraagd de terreurverdachte niet naar Marokko te sturen, waar hij riskeert te worden gemarteld.
In Marokko wordt Rachid Rafaa ervan verdacht tot een criminele bende te behoren en wordt gelinkt aan Al Qaeda in de islamitische Maghreb. In 2010 had Marokko een internationaal arrestatiebevel tegen hem uitgevaardigd. Frankrijk en Marokko hebben sinds 1957 een uitleveringsverdrag.
Rafaa verwerpt de beschuldigingen. Hij beweert dat Marokko op hem jaagt omdat hij voorstander is van zelfbeschikking in de Sahara.
De man zegt in 2009 in Rabat te zijn gearresteerd en gemarteld, voordat hij naar Frankrijk wist te vluchten.
Vrouw rapper Gims verlaat man én Marrakech
Noord-Marokko worstelt met bedelende kinderen
Royal Air Maroc wil luxe voor iedereen
Eeuwen na Al-Andalus keert Arabisch terug in Spanje
Britten verlaten Costa del Sol voor Marokko
Marokko introduceert mystery guests in hotels
Noord-Marokko worstelt met bedelende kinderen
Royal Air Maroc wil luxe voor iedereen
Britten verlaten Costa del Sol voor Marokko
Marokko introduceert mystery guests in hotels
Vrouw van Marokkaanse expat gearresteerd voor overspel in Nador
Trouwen via TikTok: Marokkaanse fkih maken het mogelijk
Zorgen om dodelijke weg in Noord-Marokko
Moulay Hassan in Tanger, ook Lalla Salma verwacht