20 december 2020 - 15:20 - Economie
Bank Al-Maghrib (BAM) verwacht dat de hoeveelheid geld die wordt overgemaakt door Marokkanen die in het buitenland wonen naar rekeningen in Marokko in de komende jaren weer gaat toenemen. Naar verwachting zal er in 2021 zo’n 70 miljard dirham worden overgemaakt en 71,4 miljard in 2022, afgezet tegen de 65,8 miljard die er dit jaar is gestort.
Naast dit positieve nieuws meldt de bank ook dat de Marokkaanse export herstellende is. Door de uitbreiding van de PSA-fabriek in Kenitra, waar auto’s worden geassembleerd, verwacht BAM dat er in 2021 weer meer auto’s naar Europa zullen worden verscheept. Het enige gegeven dat het herstel enigszins vertraagt is de prognose van een stijging van de internationale olieprijzen.
Voor de toerismesector verwachten de rekenmeesters van Bank Al-Maghrib voor de komende twee jaar ook een herstel. In 2021 zou de sector weer 49,9 miljard dirham op gaan leveren en in 2022 zelfs 72 miljard. Dit jaar waren de inkomsten uit het toerisme slechts 29 miljard dirham.
Britten verlaten Costa del Sol voor Marokko
Marokko introduceert mystery guests in hotels
Vrouw van Marokkaanse expat gearresteerd voor overspel in Nador
Lamine Yamal baalt: geen auto van FC Barcelona
Trouwen via TikTok: Marokkaanse fkih maken het mogelijk
Forbes plaatst Marokkaanse banken tussen grootste ter wereld
Forbes plaatst Marokkaanse banken tussen grootste ter wereld
Marokko’s auto-industrie groeit, Spanje onder druk
Belasting betalen in Marokko verandert
Emirati kroonprins richt holding op in Marokko
Marokkaanse dirham houdt stand
Blauwe energie: Spaans geld voor eerste offshore windpark Marokko
Marokko slaat alarm: Russisch gokapp plundert deviezen
Marokko verdrievoudigt paprika-export naar Spanje