20 december 2020 - 15:20 - Economie
Bank Al-Maghrib (BAM) verwacht dat de hoeveelheid geld die wordt overgemaakt door Marokkanen die in het buitenland wonen naar rekeningen in Marokko in de komende jaren weer gaat toenemen. Naar verwachting zal er in 2021 zo’n 70 miljard dirham worden overgemaakt en 71,4 miljard in 2022, afgezet tegen de 65,8 miljard die er dit jaar is gestort.
Naast dit positieve nieuws meldt de bank ook dat de Marokkaanse export herstellende is. Door de uitbreiding van de PSA-fabriek in Kenitra, waar auto’s worden geassembleerd, verwacht BAM dat er in 2021 weer meer auto’s naar Europa zullen worden verscheept. Het enige gegeven dat het herstel enigszins vertraagt is de prognose van een stijging van de internationale olieprijzen.
Voor de toerismesector verwachten de rekenmeesters van Bank Al-Maghrib voor de komende twee jaar ook een herstel. In 2021 zou de sector weer 49,9 miljard dirham op gaan leveren en in 2022 zelfs 72 miljard. Dit jaar waren de inkomsten uit het toerisme slechts 29 miljard dirham.
Tanger geschokt: vader valt lerares aan op school
Marokkaanse familie El Ballouti terroriseert België
Ongerustheid in Tanger door grote actie bij Bank Al-Maghrib
Turbo voor de rechter voor moord op echtgenoot Rym Fikri
H&M goes Marrakech in nieuwe collectie
Megaproject gaspijpleiding Marokko-Nigeria start in Dakhla
Oneerlijke Concurrentie? Europa klaagt over Marokkaanse avocado-import
Marokko pompt honderden miljarden in transformatie
Doorbraak in Marokkaans gasproject in Tendrara
Grote Zwitserse groep vestigt zich in Marokko
Marokko zoekt LNG-terminal voor Nador West Med
Export watermeloenen naar EU, Marokko verliest
Woede in Casablanca om peperdure waterrekening
Sluiting B.Laban-winkels in Egypte door schadelijke bacterie: volgt Marokko?